Reddit chce otvoriť svoj NFT trh

od Martin Tkáč

Reddit sa pripravuje na spustenie vlastnej platformy NFT.

Reddit otvorí svoj trh NFT?

Podľa pracovného inzerátu na webovej stránke Greenhouse, Reddit hľadá Senior Backend Engineer pre platformu „milióna používateľov“, ktorú by mohol použiť na „vytváranie, nakupovanie, predávanie a používanie digitálneho tovaru podporovaného spoločnosťou NFT “.

Spoločnosť od potenciálneho zamestnanca vyžaduje minimálne päťročné skúsenosti s vývojom backendu a schopnosť „navrhovať a implementovať zložité distribuované systémy fungujúce pri vysokej záťaži“.

Ak sme si na NFT všimli len jednu vec, tak to, že majú úžasnú silu vytvárať pocit spoluúčasti a spolupatričnosti.

 

S každým novým projektom NFT existuje živá komunita vlastníkov. Fanúšikovia produktov súčasných najväčších tvorcov a značiek sa teraz hrnú, aby si kúpili digitálny tovar priamo od nich, aby ich podporili, získali exkluzívny prístup a cítili sa s nimi viac prepojení. Veríme, že sa to časom len zvýši a NFT bude hrať kľúčovú úlohu v tom, ako fanúšikovia podporujú svojich obľúbených tvorcov a komunity – dodal.

Reddit funguje ako médium pre používateľov kryptomien už roky a subreddity platformy sú z veľkej časti zodpovedné za pumpovanie cien niektorých digitálnych mien, vrátane napríklad dogecoinu (DOGE). Používatelia môžu tiež získavať body komunity platformy, tokeny podobné digitálnej mene uverejňovaním špecifického a kvalitného obsahu. Je to forma odmeny na Reddite.

Facebook sa otvorí aj NFT?

Zatiaľ čo niektoré burzy s kryptomenami tiež pomaly spúšťajú svoje vlastné NFT trhy, platformy sociálnych médií tiež pracujú na podpore tejto technológie ak nie dokonca na vytvorení konkurenta OpenSea. Gigant sociálnych médií Facebook naznačil, že jeho peňaženka Novi bude pravdepodobne podporovať NFT a Twitter v septembri odhalil, že pracuje na tom, aby používatelia mohli vidieť NFT ako profilový obrázok.

Hnutie NFT sa práve rozbieha

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár