Red Bull F1 dokončuje limitovanú edíciu kolekcie NFT

od Martin Tkáč

Pretekársky tím Formuly 1 Red Bull Racing Honda vydal najnovšiu zo svojej inauguračnej kolekcie NFT. Pokračujúc v téme Veľkej ceny Mexika 2021, ako aj pilotovi F1 Sergiovi „Checo“ Perezovi, spoločnosť ponúka fanúšikom možnosť zakúpiť si limitovanú edíciu NFT 2021 ‚RB16B‘ v jeho charakteristickom prevedení.

Nabíjačka RB16B od Checo, ktorá bola prvýkrát odhalená pred niekoľkými dňami s oznámením série „Red Bull Racing Collectibles“, je najnovšou a poslednou NFT, ktorá bola pridaná do vôbec prvého experimentu Red Bull Racing Honda v oblasti zberateľských predmetov NFT.

Táto kolekcia je súčasťou partnerstva so spoločnosťou Tezos ako oslava Veľkej ceny Mexika 2021 a najmä hviezdneho pretekára Sergia „Checo“ Pereza. Ďalšie NFT s tematikou Mexican Grand Prix 2021 v kolekcii okrem RB16B zahŕňajú pretekársku kombinézu a prilbu Checo, okrem pretekárskej kombinézy pretekára Red Bullu Maxa Verstappena.

Špeciálna edícia prilby Checo NFT bola uvoľnená zadarmo pre prvých fanúšikov ako súčasť darčeka, avšak takmer okamžite bola vypredaná.

Vzostup pretekárskych NFT F1

Red Bull pôvodne oznámil spoluprácu s Tezos ako svojim oficiálnym blockchainovým partnerom už v máji s viacročnou dohodou, podľa ktorej budú spoločnosti spolupracovať pri vytváraní vôbec prvého NFT fanúšikovského zážitku Red Bullu. Dohoda tiež umožnila Red Bullu pridať značku Tezos do svojich oficiálnych farieb, ale až teraz vidíme hmatateľné výsledky.

Nie sú ani prvým tímom F1, ktorý uviedol na trh svoje vlastné NFT, pričom McLaren v júni nadviazal partnerstvo so spoločnosťou Tezos, aby uviedol na trh svoju prvú kolekciu NFT, ktorá bola vydaná na blockchaine Tezos v októbri tohto roku. „McLaren Racing Collective“ umožňuje fanúšikom zbierať komponenty MCL35M 2021 Formula One Race Car.

Kolekcie NFT Red Bull aj McLaren sú dostupné prostredníctvom platformy Sweet NFT, ktorá len minulý mesiac pridala podporu pre Tezos.

Tezos a NFT

Tezos, ktorý bol spustený v roku 2018, je open-source blockchain, ktorý možno využiť na vytváranie aplikácií, ktoré využívajú inteligentné zmluvy a poskytuje vývojárom alternatívu k Ethereu.

Tezos spustil podporu pre razenie NFT na svojej blockchain platforme relatívne nedávno a hoci jej využinie je v porovnaní s Ethereom slabšie, rýchlo sa etablovalo ako pozoruhodné druhé miesto. Čiastočne je to vďaka partnerstvám so zavedenými značkami, ako sú McLaren a Red Bull, ktoré pomohli podnietiť vyššiu mieru prijatia.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár