Rebrand Facebooku poháňa Metaverse token

od Martin Tkáč

Tokeny Metaverse nabrali na hodnote za posledných 24 hodín po oznámení, že Facebook sa zmení na Meta, pretože spoločnosť presúva svoje dlhodobé zameranie zo sociálnych médií a správ na pohlcujúce 3D virtuálne prostredia.

V čase písania tohto článku vzrástol Decentraland (MANA) o 54,8 %, Axie Infinity (AXS) o 15,5 %, The Sandbox (SAND) o 23 % a Dentral Games (DG) zaznamenali zisky 13,8 %.

Mark Zuckerberg potvrdil zmenu zamerania počas svojej hlavnej prezentácie Connect 2021, ktorá bola doručená 28. októbra. Zuckerberg, ktorý sa pôvodne objavil v reálnom svete, sa potom kúpal v nadpozemskom modrom svetle a potom bol prenesený do simulovanej virtuálnej reality.

„Postupom času dúfam, že nás budú vnímať ako spoločnosť metaverse a chcem zakotviť našu prácu a našu identitu na tom, na čo staviame,“ povedal. „Je čas, aby sme prijali novú značku spoločnosti, ktorá bude zahŕňať všetko, čo robíme, aby odrážala, kto sme a čo dúfame, že vybudujeme.“

V priebehu budúceho roka spoločnosť Meta uvedie na trh sadu nových funkcií, ktoré začlenia Facebook a Instagram do pracovných prostredí metaverse, ako aj ponúknu viacero používateľských účtov, čo používateľom umožní oddeliť ich osobný a pracovný život.

Zatiaľ čo metaverse je už veľkou novinkou v kryptosfére, zmena značky Facebooku prirodzene prináša väčšiu expozíciu v tomto sektore aj mimo neho.

Facebook, Meta a Diem

Nedávna zmena značky Facebooku nie je prvým prípadom, keď Zuckerberg spojil záujmy spoločnosti s technológiami súvisiacimi s kryptomenami. V roku 2019 generálny riaditeľ Facebooku uviedol do šialenstva kryptosvet, keď oznámil spustenie novej kryptomeny s názvom Libra.

Plán pritiahol kontrolu Kongresu a odvtedy chradne vo vývojovom pekle, pričom stratil kľúčových zakladajúcich členov predstavenstva, spojil svoje ambície a zmenil značku na Diem.

Zuckerberg a Meta budú nepochybne dúfať, že ich ďalšia skúsenosť s kryptosférou bude menej zaťažená problémami.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár