Rebrand Facebooku poháňa Metaverse token

0 komentárov

Tokeny Metaverse nabrali na hodnote za posledných 24 hodín po oznámení, že Facebook sa zmení na Meta, pretože spoločnosť presúva svoje dlhodobé zameranie zo sociálnych médií a správ na pohlcujúce 3D virtuálne prostredia.

V čase písania tohto článku vzrástol Decentraland (MANA) o 54,8 %, Axie Infinity (AXS) o 15,5 %, The Sandbox (SAND) o 23 % a Dentral Games (DG) zaznamenali zisky 13,8 %.

Mark Zuckerberg potvrdil zmenu zamerania počas svojej hlavnej prezentácie Connect 2021, ktorá bola doručená 28. októbra. Zuckerberg, ktorý sa pôvodne objavil v reálnom svete, sa potom kúpal v nadpozemskom modrom svetle a potom bol prenesený do simulovanej virtuálnej reality.

„Postupom času dúfam, že nás budú vnímať ako spoločnosť metaverse a chcem zakotviť našu prácu a našu identitu na tom, na čo staviame,“ povedal. „Je čas, aby sme prijali novú značku spoločnosti, ktorá bude zahŕňať všetko, čo robíme, aby odrážala, kto sme a čo dúfame, že vybudujeme.“

V priebehu budúceho roka spoločnosť Meta uvedie na trh sadu nových funkcií, ktoré začlenia Facebook a Instagram do pracovných prostredí metaverse, ako aj ponúknu viacero používateľských účtov, čo používateľom umožní oddeliť ich osobný a pracovný život.

Zatiaľ čo metaverse je už veľkou novinkou v kryptosfére, zmena značky Facebooku prirodzene prináša väčšiu expozíciu v tomto sektore aj mimo neho.

Facebook, Meta a Diem

Nedávna zmena značky Facebooku nie je prvým prípadom, keď Zuckerberg spojil záujmy spoločnosti s technológiami súvisiacimi s kryptomenami. V roku 2019 generálny riaditeľ Facebooku uviedol do šialenstva kryptosvet, keď oznámil spustenie novej kryptomeny s názvom Libra.

Plán pritiahol kontrolu Kongresu a odvtedy chradne vo vývojovom pekle, pričom stratil kľúčových zakladajúcich členov predstavenstva, spojil svoje ambície a zmenil značku na Diem.

Zuckerberg a Meta budú nepochybne dúfať, že ich ďalšia skúsenosť s kryptosférou bude menej zaťažená problémami.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár