Rarible predstavuje funkciu bezplatného vysielania NFT

od Martin Tkáč

Platforma Rarible sa pokúša znížiť poplatky za plyn ethereum, ktoré obmedzujú mnoho investorov na rozvíjajúcom sa trhu NFT. Nová služba má šancu prevrátiť tento priestor spojený s novou technológiou.

Rarible predstavuje bezplatnú funkciu vysielania NFT

Na trhu s nekonvertibilnými tokenmi (NFT) spoločnosť Rarible predstavila novú funkciu, ktorá umožňuje používateľom vytvárať tokeny NFT za nulové náklady.

Namiesto tradičného spôsobu ukladania údajov v sieti blockchain bezprostredne po vydaní tokenov spoločnosť Rarible v pondelok oznámila, že v rámci nového programu NFT „Je to kupujúci, kto platí poplatky za plyn pri nákupe položky. “ V takom prípade budú údaje uložené v decentralizovanom úložnom systéme peer-to-peer s názvom IPFS.

Kde sa vzal tento nápad? S prílivom nových retailových účastníkov na trh NFT za posledný rok sa veľký segment začal obávať trvalo vysokých poplatkov za plyn v sieti Ethereum. To malo významný vplyv na ich prekážku vstupu a presmerovalo mnohých investorov na alternatívne blockchainy, ako je Solana.

Podľa údajov spoločnosti Rarible Analytics je súčasná priemerná cena plynu na vrcholeza kúpu jedného tokenu ERC-721 zapltíme 0,022 ETH, čo pri súčasných cenách ETH zodpovedá až 82,26 dolára. Preto bude nová myšlienka spoločnosti určite vítaná ako iniciatíva, ktorá mnohým novým investorom uľahčí vstup na trh. Tiež sa zvýši prijatie NFT.

NFT v hlavnom prúde

Stojí za to dodať, že na trh NFT vstupujú aj populárne burzy kryptomien ako Coinbase, FTX a Binance. S nadchádzajúcim uvedením svojho trhu NFT na trh Coinbase pritiahla obrovskú pozornosť komunity.

Dobre sa darí aj trhu NFT OpenSea, za posledných 30 dní niečo viac ako 263 000 unikátnych používateľov.

Analytické údaje z DappRadar ukazujú, že Rarible za 30 dní zaregistroval 10 100 unikátnych používateľov. RARI, pôvodný token platformy, zaznamenal za posledný mesiac nárast cien, ktorý sa zvýšil o 80% z ročného minima na súčasnú hodnotu okolo 22,20 dolára.

Na pozadí sa čoraz viac známych značiek rozhoduje generovať svoje tokeny.

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár