digitálne aktíva v Rusku

Raoul Pal hovorí, že trh s kryptomenami vzrastie v priebehu desaťročia 100-násobne

„Myslím si, že existuje veľká šanca, že to bude trieda aktív v hodnote 250 biliónov dolárov, čo je 100-krát viac ako teraz,“ povedal o kryptomenách Raoul Pal, generálny riaditeľ Real Vision.

od Martin

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Raoul Pal hovorí o budúcnosti trhu s kryptomenami

Bývalý manažér hedžového fondu Goldman Sachs a generálny riaditeľ spoločnosti Real Vision Raoul Pal verí, že trhová kapitalizácia kryptomien by sa do konca tohto desaťročia mohla zvýšiť 100-násobne.

V čase písania tohto článku je celková trhová kapitalizácia kryptomien „len“ 2,2 bilióna dolárov. Pal v podcaste Bankless Brasil uviedol, že „existuje veľká šanca“, že toto číslo môže dosiahnuť až 250 biliónov dolárov. Podmienkou je ďalšie zvyšovanie rozsahu adopcie.

Pal porovnával kryptomeny s akciovým, dlhopisovým a realitným trhom, pričom poznamenal, že posledné tri majú trhovú kapitalizáciu okolo „250 – 350 biliónov dolárov“.

Ak sa pozriem na celkový trh s derivátmi, je to bilión dolárov. Myslím si, že je primeraná šanca, že kryptomeny trieda aktív vo výške 250 biliónov dolárov alebo 100-násobok teraz, čo by bol najväčší nárast zo všetkých tried aktív v histórii v najkratšom čase, povedal.
„Bude to do značnej miery v súlade s myšlienkou, že to používa 3,5 miliardy ľudí – toto je len extrapolácia počtu rastov siete. Takže ak v roku 2030 bude 3,5 miliardy používateľov, trhová kapitalizácia bude okolo 250 biliónov dolárov, dodal.

Majk Spirit NFT

Bitcoin v roku 2022

Nedávne poklesy BTC a celého trhu s kryptomenami však mohli Pala prekvapiť. Počas rozhovoru, ktorý poskytol 27. decembra, predpovedal, že bitcoin bude mať silný štart do roku 2022.

V novembri uviedol, že boom neskončí v decembri, ako predchádzajúce cykly v rokoch 2013 a 2017 a namiesto toho sa predĺži približne do júna. Hlavným dôvodom bol veľký prílev inštitucionálneho kapitálu v prvom štvrťroku tohto roka.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár