Psy Shiba Inu sa stávajú populárnymi vďaka popularite kryptomeny SHIB

od Martin Tkáč

Ceny tokenov Shiba Inu naďalej ovplyvňujú a sú ovplyvňované skutočnými udalosťami. Dopyt po šteniatkach Shiba Inu sa zvýšil v dôsledku prudkého nárastu tokenovej hodnoty, ku ktorému nedávno došlo.

Chovatelia malých šteniatok Shiba Inu považujú nárast dopytu za ohromujúci, pretože jeden chovateľ podáva 150 až 200 žiadostí mesačne. K obľúbenosti psa nepochybne prispel symbol Shiba na dogecoine. Aj keď je stále na 43. mieste v zozname najobľúbenejších plemien American Kennel Club 2020.

Podľa chovateľov veľa ľudí nerozumie správaniu a osobnosti psov, ktorých si chcú adoptovať. Zdá sa, že popularita podnecuje záujem, ale úprimný záujem o psa a jeho povahu? Majiteľka psa Shiba Inu Allyson Kazmucha povedala, že jej pes púta pozornosť a ľudia sa pýtali, či sa s ním môžu odfotiť.

Začiatok metaverza?

Nárast popularity psa Shiba Inu naznačuje, že digitálny svet interaguje so skutočným svetom. Podľa agentúry Bloomberg, keď nadšenie z digitálnych tokenov vyústi do nákupu živého zvieraťa, medzi digitálnym a skutočným svetom existuje určitá plynulá skúsenosť.

Shiba Inu letí vysoko

Aktivita Elona Muska na sociálnych sieťach, ktorý tweetuje fotografie jeho nového šteniatka Shiba Inu Floki, viedla mnohých k presvedčeniu, že on sám investoval do Shiba Inu, čím jej zvýšil cenu. Toto je jeden z mnohých Muskových tweetov, ktoré vyvolali býčiu náladu okolo kryptomeny. V auguste Musk zvýšil cenu dogecoinu, predchodcu Shiba Inu, o 20 %, pričom zmenil svoj profilový obrázok na taký, ktorý odkazoval na Dogecoin.

Shiba Inu dosiahol svoj historický rekord 0,00008854 $ 28. októbra 2021. Token je jedenásty na svete podľa trhovej kapitalizácie, v čase písania tohto článku je to 32 miliárd dolárov. Sprostredkovateľ kryptomien Robinhood v poslednom čase zaznamenal nárast počtu žiadostí o zaradenie Shiba Inu. Generálny riaditeľ Vlad Tenev povedal, že maklérska platforma bude vymieňať iba mince, s ktorými sa cítia dobre alebo lepšie ako tie, ktoré sú v súčasnosti kótované.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár