Prvých 10 adries ETH má viac ako 20% celej ponuky

od Martin Tkáč

Najväčšie veľryby ETH využili nedávny pokles cien a nahromadili veľké množstvo mincí. Ako ukazujú údaje z reťazca, vo výsledku sa drží v prvej desiatke peňaženiek viac ako 20% z celkovej ponuky etherea.

Tričko Bitcoin na našom eSHOPE 🔥

Prvých 10 adries ETH predstavuje viac ako 20% ponuky

Analýzou správania desiatich najlepších ETH adries predstavil Santiment svoje fázy predaja a akumulácie za posledných pár mesiacov.

V polovici mája, keď cena aktív vzrástla na rekordnú hodnotu okolo 4 400 dolárov, tieto adresy predávali svoje aktíva. V tom čase boli tieto adresy zodpovedné za 18,46% všetkého ETH v obehu.

Keď však hodnota začala klesať, veľryby opäť začali nakupovať. Za posledné dva mesiace uskutočnili masívne nákupy.

Podľa Santimenta teraz veľké ryby „nahromadili o 2,12% viac z celkovej ponuky ETH za posledných 41 dní“. Výsledkom je, že prvých desať adries predstavuje 20,58% ponuky ETH, zatiaľ čo druhá najväčšia kryptomena stratila viac ako 50% svojej hodnoty USD.

🐳 # 10 najväčších adries Ethereum v súčasnosti vlastní najvyššie percento z celkovej ponuky $ ETH (20,58%) od mája 2017. Po poklese na 18,46% po #AllTimeHigh teraz nazhromaždili o 2,12% viac z celkovej sumy $ ETH dodávky za posledných 41 dní.

 

ETH odchádza z búrz cenných papierov

Okrem veľkých portfólií, ktoré môžu ovplyvniť cenu podkladového aktíva, ak sa rozhodnú predať svoje akcie, sú ďalším aspektom, ktorý môže poskytnúť celkový obraz o situácii investorov, mince držané na burzách.

Zároveň neustále rastie počet ETH tokenov blokovaných v zmluve o úschove Ethereum 2.0. V súčasnosti je v ETH 2.0 naskladaných viac ako šesť miliónov tokenov. Prepočítané na americké doláre, to pri dnešnom kurze znamená asi 12 miliárd dolárov.

zdroj: decrypt.com, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár