Prvý austrálsky bitcoinový ETF bol odložený

od Simona

Investori už nejaký čas čakajú na spustenie prvého austrálskeho bitcoinového ETF. Teraz sa však objavili nové správy, ktoré tvrdia, že jeho debut, pôvodne naplánovaný na dnes, bude odložený a na vine je externý maklér.

Prvý bitcoinový ETF v Austrálii

Ako bolo oznámené minulý týždeň, ASX Clear, hlavný austrálsky akciový regulátor, sa rozhodol povoliť spustenie prvého austrálskeho ETF založeného na bitcoine. Stalo sa tak po tom, čo štyria účastníci trhu uviedli, že dokážu splniť prísne maržové požiadavky potrebné na pokrytie rizika zúčtovania BTC.

Hneď na druhý deň 21Shares a ETF Securities oznámili spoločný podnik, ktorý im umožní spustiť na trhu ETF sledujúce kurzy BTC a ETH. Všetky produkty mali debutovať 27. apríla, teda zajtra.

bitcoinove ETF

Austrálčania si budú musieť ešte chvíľu počkať

Nová správa AFR zverejnená dnes (26. apríla) však hovorí, že Austrálčania si budú musieť ešte chvíľu počkať. Premiéra sa oddialila kvôli pôsobeniu neznámeho externého brokera, ktorý údajne zablokoval možnosť uvedenia produktov na burzu Cboe Australia.

Oficiálne oznámenie burzy znie:

„Štandardné kontroly pred začatím obchodovania stále prebiehajú.“

Kanish Chugh, šéf distribučnej divízie ETF Securities, oneskorenie potvrdil s tým, že to nebola chyba ani jeho spoločnosti, ani burzy.

„Veríme, že tento problém sa týka všetkých manažérov fondov rovnako a všetkých prekvapil. Pracujeme na tom, aby sme to čo najrýchlejšie vyriešili a sme na dobrej ceste spustiť prvé austrálske bitcoinové a etherové ETF.“

Podľa správy by rozdiel medzi týmito dvoma typmi ETF mohol znamenať, že ten, ktorý navrhuje Cosmos, by mohol uzrieť svetlo sveta ako prvý.

Ako už bolo uvedené, Cosmos BTC ETF je „fond fondov“, ktorý investuje do kanadského Purpose Bitcoin ETF. Naproti tomu ETF Securities a 21Shares sú staromódne spotové ETF.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár