Projekt Ronin je opäť v prevádzke a bol zreformovaný po hackerskom útoku spred troch mesiacov

od Martin Tkáč

Ronin Bridge, ktorý tento rok prežil útok hackerov, je znovu otvorený.

NEWSLETTER okrypte.sk

Ronin sa vracia k životu

Sky Mavis, tvorcovia populárnej NFT play-to-earn (P2E) hry Axie Infinity, oznámili, že Ronin Bridge sa znovu otvára. To sa deje tri mesiace po tom, čo bol napadnutý, čo má za následok stratu viac ako 600 miliónov dolárov v kryptomenách.

Ronin Bridge je postranný reťazec Ethereum postavený pre Axie Infinity. Umožňuje používateľom prenášať zdroje medzi vedľajším reťazcom a hlavnou sieťou blockchainu.

29. marca bolo z projektu zadržaných 173 600 ETH a 25,5 milióna dolárov v USDC po tom, čo sa hackerom podarilo získať prístup k súkromným kľúčom validátora. V tom čase mali tieto prostriedky hodnotu viac ako 620 miliónov dolárov.

Ako oznámil tím Sky Mavis 28. júna, Ronin Bridge je opäť online. Predtým boli vykonané až tri audity (jeden interný, dva externé).

Všetky wETH a USDC vo vlastníctve používateľov siete Ronin sú teraz plne podporované 1: 1 od ETH a USDC na Ethereu, ako bolo sľúbené

Celkovo Sky Mavis vrátil ukradnutých 117 600 ETH a 25,5 milióna USDC.

V apríli už bolo používateľom kompenzovaných približne 46 000 ETH po tom, čo spoločnosť Binance poskytla projekt „premostenie“ svojej burze pre používateľov na výmenu wETH za ETH. Táto likvidita pochádzala zo zostatku Axie Infinity a fondov zakladateľov, ktorí sa rozhodli podporiť tento krok.

Binance tiež viedla kolo financovania vo výške 150 miliónov dolárov, aby pomohla Sky Mavis vyplatiť používateľov Axie Infinity.

Zvyšných 56 000 ukradnutých ETH patrí Axie DAO. Sky Mavis priznáva, že „spolupracuje s orgánmi činnými v trestnom konaní, aby získali prostriedky späť“.

ronin online

Reforma

V rámci obnoveného projektu Sky Bridge spoločnosť Mavis aktualizovala softvér smart kontraktu, aby umožnila validátorom nastaviť denné limity výberu, pričom počiatočná suma bola v tejto fáze stanovená na 50 miliónov dolárov. Tým zaviedol aj tzv. automatické ističe, ktoré rozdeľujú peňažnú hodnotu vašich výplat do troch úrovní.

  • Úroveň 1 sa vzťahuje na platby pod 1 milión USD a vyžaduje, aby sa prihlásilo 70 % overovateľov,
  • úroveň 2 sa vzťahuje na sumy vyššie ako 1 milión USD a vyžaduje 90 % podpisov overovateľov
  • Úroveň 3 je určená pre výplaty presahujúce 10 miliónov dolárov a vyžaduje registráciu 90 % recenzentov, malý transakčný poplatok a sedemdňový overovací proces.

Nový návrh mosta zahŕňa systém ističov ako pohotovostný plán, ktorý zvyšuje bezpečnosť mosta

Sky Mavis predtým vo svojej správe priznáva, že práve nedostatok decentralizácie spôsobil, že Ronin Bridge je zraniteľný voči hackerským útokom. V tom čase mal iba deväť uzlov validátora a pracovníci mali prístup k štyrom z nich.

Po rýchlom zvýšení počtu uzlov na 11 spoločnosť Sky Mavis oznámila svoj zámer zvýšiť počet uzlov na 21 počas troch mesiacov s dlhodobým cieľom prekročiť 100 uzlov.

Tím však vo svojom najnovšom oznámení neposkytol aktualizáciu počtu validačných uzlov v sieti Ronin.

zdroj: beincrypto.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár