Projekt NFT Pixelmon – všetko čo o ňom vieme

od Martin Tkáč

Od toho, že je to jedna z najočakávanejších hier na zarábanie v metaverse až po uvrhnutie do neslávy, Pixelmon to všetko zažil vo svojej krátkej histórii. Toto je možno najkontroverznejší projekt metaverse / NFT v poslednej dobe a pravdepodobne to tak zostane, kým tím Pixelmon NFT neupokojí nespokojných investorov a nenapraví si reputáciu.

NEWSLETTER okrypte.sk
Stále nie je známe, čo spôsobilo toto fiasko. Bol to prípad zlého marketingu a manažmentu, alebo to bolo niečo iné? Dúfame, že vám poskytneme úplný obraz o súčasnej situácii, aby ste si o nej mohli vytvoriť informovaný názor.

Obsah

Čo je Pixelmon?

zdroj: pixelmon.club

Pixelmon, ktorý sa inšpiroval Pokémonmi, bol spočiatku ambiciózny projekt, ktorý sľuboval obrovský a rozsiahly svet v metaverse. Malo ísť o hru s otvoreným koncom, v ktorej bude hráč môcť skúmať virtuálny svet obchodovaním a trénovaním svojich malých príšer, známych ako Pixelmons.

Hra bude vyžadovať, aby váš Pixelmon bojoval s Pixelmonmi ostatných hráčov. Za porážanie protivníkov v týchto bitkách získate odmeny v podobe Etherea (ETH) alebo Pixelmon NFT.

Projektové ambície

Tím vo svojej správe uviedol, že projekt začal ako pokus o vytvorenie „zábavného, ​​otvoreného a pútavého sveta“, ktorý by preklenul priepasť medzi NFT a bežným hraním.

Na podporu masového prijatia bude hra zadarmo pre každého, aj keď s niektorými voliteľnými platenými hernými mechanizmami. Medzitým prvok hry „play-to-earn“ sľúbil, že bude prínosom pre držiteľov Pixelmon NFT tým, že im umožní prístup k väčšiemu fondu cien, metaverse webom, tokenovým airdropom a ďalším.

Hra sľubuje, že bude mať niečo pre všetky druhy herných nadšencov, vrátane, ale nielen, PvP, PvE, sólo a multiplayerových fanúšikov. Pixelmon tiež prisľúbil, že užívateľom poskytne okamžitý prístup k PC multiplayeru pri spustení a postupne sa rozšíri na ďalšie platformy vrátane Mac, Xbox a PlayStation.

Prvá generácia NFT Pixelmon

Pixelmon NFT generácie 1 mal 69 typov NPC, ktoré bolo možné „vyliahnuť“, s viac ako 150 jedinečnými evolúciami Pixelmon. Hra sľubuje, že držitelia tokenov z generácie 1 si budú môcť užívať mnohé výhody, ako napríklad exkluzívny prístup k airdrop tokenom a iným predmetom.

Pixelmon NFT

Airdropy pozemkov

Metaverse Pixelmon plánuje ponúknuť virtuálne pozemky v rôznych veľkostiach a konfiguráciách. V závislosti od vašich preferencií si môžete kúpiť malé kúsky virtuálnej pôdy (na stany, prístrešky a ďalšie) alebo oveľa väčšie pozemky, na ktorých si postavíte rezidencie alebo zámky.

Cieľom je, aby hráči mali na výber veľa možností. Môžete napríklad získať malý kúsok pôdy vo voľnej prírode, táboriť tam a čeliť silám prírody. Ak chcete, môžete si tiež kúpiť pozemok v centre mesta a otvoriť si obchod, kde môžete predávať predmety vytvorené počas hry. Alebo si na veľkom pozemku môžete postaviť obrovský hrad a odtiaľ podnikať.

Stojí za zmienku, že vývojársky tím Pixelmon v pláne projektu oznámil, že pred vydaním alfa verzie hry zakúpi pozemky v Sandboxe. Integrácia sandboxu bola prezentovaná ako prvý krok v implementácii ideológie metaverse.

Stakovanie tokenov Pixelmon

Ďalšou výhodou generácie 1 je exkluzívny prístup k tokenom Pixelmon po plánovanom spustení hry v roku 2022.

Denný zisk zo stakovania závisí od vzácnosti vášho Pixelmonu.

Včasný prístup a ďalšie výhody

Okrem airdropov pozemkov vás vlastníctvo Pixelmon NFT oprávňuje na rôzne herné odmeny, ako napríklad možnosť prispôsobiť si trénera alebo vyzdobiť svoj domov. Okrem toho získate aj skorý prístup k alfa vydaniu hry.

Teraz, keď máte všeobecnú predstavu o tom, čo je projekt Pixelmon metaverse, prejdime k veľkej kontroverzii, ktorá ho obklopuje.

Kontroverzia ohľadom Pixelmon NFT

Zbierka NFT sa začala 7. februára 2022 na základe holandskej aukcie.

V tom čase už projekt zhromaždil státisíce sledovateľov na sociálnych médiách, vrátane viac ako 200 000 len na Twitteri. Rozruch okolo projektu dosahoval s každým ďalším dňom nové výšky.

Rozruch bol tak veľký, že celá kolekcia bola vypredaná v priebehu niekoľkých hodín. Obrovský úspech premiérového predaja zvýšil fond financovania projektu o 70 miliónov dolárov, čím sa stal jedným z najväčších projektov NFT v histórii.

Prví kupujúci dokonca zaplatili 3 ETH ( vtedy 8 000 $) za Pixelmon NFT, hoci cena postupne klesala s postupom predaja. Aj keď kupujúci vedeli, že spustenie hry je ešte ďaleko, boli spokojní so sľúbenými stimulmi (niektoré z nich sme už spomenuli).

Doteraz bolo všetko v poriadku. Potom však došlo k odhaleniu umenia, ktoré obrátilo všetok optimizmus okolo projektu hore nohami a ustúpilo výsmechu, tvrdej kritike a dokonca aj obvineniam z podvádzania.

Vzrušenie sa mení na hnev

V deň premiéry vyšlo najavo, že grafika Pixelmon NFT sa výrazne líši od renderov hier zverejnených na sociálnych sieťach. Vyzerali tak zle, že samotný dizajn sa stal terčom výsmechu.

Kupujúci právom zúrili a nadávkami voči vývojárom nešetrili. Medzitým cena NFT klesla na 0,3 ETH, čo je len 10% z pôvodnej ceny.

Ako sa Kevin stal virálnym meme?

Uprostred všetkého rozruchu bol jeden svetlý moment, ak sa to tak dalo nazvať. Niektoré NFT boli tak smiešne zlé, že ich ľudia začali ironicky zbožňovať. Kevin, tvor podobný žabe, bol jedným z nich.

Mimochodom, ak si myslíte, že je smiešne, ako ľudia míňali 8 000 dolárov na nákup takého hlúpeho NFT, potom sa zamyslime znova. Niektorí šťastlivci, ktorým sa podarilo Kevina získať, ho neskôr predali za viac ako 8 ETH, napriek všetkej negatívnej atmosfére okolo Pixelmona. Niektorí z nich uviedli svoje NFT Kevin až za 100 ETH alebo viac.

 

Je to stále horšie

Ako sa dalo očakávať, vývojári Pixelmon sa dostali pod paľbu nešťastných kupujúcich a pobavených divákov. Ale to bol len začiatok. Kontroverzia sa prehĺbila, keď vyšlo najavo, že vývojový tím zadal grafické návrhy NFT freelancerom. To bolo obzvlášť poburujúce, keďže tím Pixelmon doteraz komunitu zavádzal. Tvrdili, že projekt mal vyhradený „tím umelcov“ pracujúcich na umeleckom diele NFT.

Aby toho nebolo málo, čoskoro sa zistilo, že tím minul veľkú časť získaných prostriedkov (okolo 400 ETH) na nákup iných NFT.

V tomto bode rástli obavy a podozrenia, že je potrebné sa z projektu stiahnuť. Kupujúci Pixelmon NFT sa pripravili na nepríjemné prekvapenie.

Tým preberá zodpovednosť

O tíme Pixelmon sa vie len málo, okrem toho, že v minulosti pracovali pre spoločnosti ako Activision, Disney a WB. Dokonca aj tvorca projektu používal prezývku „Syber“ až do vypuknutia tejto nálady.

Pod tlakom sa však nakoniec rozhodol prezradiť identitu, že jeho skutočné meno je Martin van Blerk. Martin „Syber“ van Blerk, obyvateľ Nového Zélandu, má 21 rokov.

Martin, ktorý cítil tlak komunity, sa čoskoro objavil na sociálnych sieťach, aby priznal svoju chybu a ospravedlnil sa. V relácii AMA na kanáli Discord spoločnosti Pixelmon zakladateľ vysvetlil:

„V mene seba a tímu Pixelmon by som sa chcel ospravedlniť všetkým, ktorých sa to dotklo. Keď sme s týmto projektom začínali, nemysleli sme si, že sa stane tak populárnym.“

Čo sa týka vynaloženia 400 ETH na nákup iných NFT, Martin povedal, že ich kupovali len počas poklesu trhu.

Martin priznal, že nastavenie bolo neprijateľné a povedal, že nereprezentuje značku. Uistil komunitu Pixelmon, že tím tvrdo pracuje na odstránení všetkých nedostatkov.

Martin tiež dodal, že projekt už vyčlenil 2 milióny dolárov na redizajn NFT s pomocou iného štúdia.

 

Kolekcia Pixelmon NFT Generation 1 je momentálne dostupná na OpenSea.

Podvod, neschopnosť alebo možno niečo iné?

Od momentu, keď sa rozprúdila zlá nálada okolo projektu, sa zdá, že tím Pixelmon sa úprimne snaží situáciu napraviť. Súdiac podľa toho, v tejto chvíli asi nie je vhodné označovať projekt za podvod.

Skutočnosť, že oprava chýb si vyžiadala zúrivý odpor komunity a vyhrážky právnymi krokmi, však rozhodne nie je dobrým znakom profesionality tímu. Jediným východiskom z tohto neporiadku je teraz dodať prémiovú kolekciu Pixelmon NFT, ktorá vám poskytne dobrú hodnotu za peniaze.

Vzhľadom na to, že projekt teraz podlieha oveľa väčšej kontrole, vývojový tím musí zostať ostražitý a dodržiavať harmonogram.

Ako náhle budú dostupné ďalšie informácie, budeme článok aktualizovať.

zdroj: beincrypto.com, koláž oKrypte, pixelmon.club

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár