Programátor Etherea opäť vo väzení

od Martin Tkáč

Vývojár Etherea Virgil Griffith bol opäť uväznený. Dôvod? Zrejme porušil podmienky kaucie. Pokúsil sa získať prístup k svojim prostriedkom na burze Coinbase.

Virgil Griffith je späť za mrežami

Zatýkací rozkaz vydal okresný sudca USA Kevin Castel. Stalo sa tak po tom, čo sa Griffith údajne pokúsil získať prístup k svojim finančným prostriedkom na ethereum. Vďaka tomu s najväčšou pravdepodobnosťou strávi nasledujúce dva mesiace za mrežami.

Súdne pojednávanie sa uskutoční až 21. septembra. Je obvinený zo spolupráce so Severnou Kóreou, v dôsledku čoho by mohol byť Kimimov režim schopný obísť sankcie uvalené na neho Američanmi. Za to mu hrozí až 20 rokov väzenia.

Podľa zákona 360 sudca Castela dospel k záveru, že existuje riziko úteku vývojára Etherea. Jeho aktíva majú hodnotu až jeden milión dolárov. Pokúsil sa k nim dostať na Coinbase.

Obžaloba nariadila Griffitha zatknúť 9. júla, pretože porušil podmienky kaucie. Týkali sa okrem iného obmedzenia týkajúce sa jeho používania internetu.

Vývojár údajne kontaktoval spoločnosť Coinbase, aby burza deaktivovala bezpečnostnú funkciu na jeho účte. Zrejme chcel, aby prestala fungovať dvojfaktorová autentifikácia. Dôvod? FBI zaistila jeho smartphone, ktorý bol použitý na prihlásenie.

Obhajoba uviedla, že o prístup k Coinbase sa nepodieľal vývojár, ale jeho rodina v Alabame, aj keď na jeho žiadosť.

!!! KLIKNI SEM !!!

Spolupráca so Severnou Kóreou

Griffith bol obžalovaný 7. januára 2020 po svojom zatknutí v novembri 2019. Prokuratúra tvrdí, že bol zapojený do sprisahania s cieľom porušiť medzinárodné právo o mimoriadnych ekonomických právomociach.

Federálne úrady sa domnievajú, že podporil úsilie Severnej Kórey obísť americké sankcie. Samotný Griffith sa tiež objavil na blockchainovej konferencii v Pjongčangu v apríli 2019.

V októbri 2020 Griffith podal návrh na zamietnutie obvinení zo sprisahania s tvrdením, že jeho prezentácia na konferencii v apríli 2019 obsahovala verejne dostupné informácie, a preto neposkytovala „službu“ severokórejským úradníkom. Nasledujúci mesiac právnici vlády USA označili tento argument za „absurdný“.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár