Problémy spoločnosti Polygon: prepúšťanie zamestnancov a problémy so sieťou

Projekt Polygon sa v poslednom čase nevyvíjal dobre. Musel prepustiť značný počet zamestnancov. Vyskitli sa tiež problémy s fungovaním jeho siete.

od Martin

Newsletter news

Polygon a problémy so sieťou

Niektoré uzly siete Polygon mali 22. februára problémy so synchronizáciou. Zasiahnuté bolo fungovanie prieskumníka PolygonScan.

Problém mohol spôsobiť frustráciu používateľov blockchainu, pretože mohli mať pocit, že žiadna z ich transakcií v tom čase nebola dokončená. Aby ich spoluzakladateľ Polygonu Sandeep Nailwal upokojil, musel sa k záležitosti vyjadriť. Na sociálnych sieťach sprostredkoval informáciu, že s prieskumníkom boli „problémy“. Ako zdôraznil, „približne od 8:26 UTC došlo k výpadku synchronizácie niekoľkých uzlov“. To následne „spôsobilo reakciu“„niektoré uzly nemohli veľmi krátky čas overovať bloky“.

Podľa Grega Langa, zakladateľa spoločnosti Rivet (jednej zo spoločností, ktorá sa zaoberá infraštruktúrou blockchainu), sa vývojári dApp, ktorí sa spoliehajú na postihnuté uzly, snažili obnoviť online služby.

Ako sa ukázalo, problémy Polygonu vznikli v dôsledku „nezvyčajne veľkej“ reorganizácie blokov. V čom je problém? Keď prevádzkovatelia siete zverejnia dva bloky súčasne, vytvorí sa v reťazci „fork“. Reorganizácia blokov je spôsob, akým sieť rieši takýto rozpor: vylúči jeden zo záznamov v prospech toho, čo sieť považuje za správny, „kanonický“ záznam.

Polygon

Lang tiež tlmočil, že malé reorganizácie blokov sú v sieti Polygon a iných sieťach založených na Ethereum virtual machine (EVM) bežné a nemusia byť dôvodom na obavy. To, čo sa stalo v stredu, bol problém svojím rozsahom.

„Reorganizácia sa tentoraz rozhodne vymykala normálu, uvádza Lang.

Prepúšťanie

Tým sa však zlé správy nekončia. Spoločnosť Polygon Labs, ktorá sa stará o sieť Polygon, nedávno oznámila, že plánuje znížiť počet svojich zamestnancov o približne 100. To znamená, že o prácu príde 20 % ľudí, ktorí sú zamestnaní v rámci projektu.

To všetko malo krátkodobý vplyv na výmenný kurz spoločnosti Polygon (MATIC). V súčasnosti sa za jednu mincu platí 1,39 USD. Pred siedmimi hodinami to bolo 1,41 USD. Na sedemdňovej báze sa cena zvýšila o 0,5 %, zatiaľ čo na dennej báze o 2 %. Pretrvávajúce problémy Polygonu nás však môžu priviesť k hlbšej korekcii.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár