Pripravuje sa Dubaj na dobytie trhu s kryptomenami?

od Martin Tkáč

Existujú náznaky, že Dubaj bude ťažiť z rastúcej popularity trhu s kryptomenami na Blízkom východe. Jedným z dôvodov je skutočnosť, že miestne regulačné orgány čoraz viac akceptujú technológie súvisiace s blockchainom. Hovorí to Stephen Stonberg, generálny riaditeľ spoločnosti Bittrex Global.

Spojené arabské emiráty sú novým daňovým rajom

Stephen Stonberg nedávno poskytol rozhovor agentúre Bloomberg. Hovoril o rastúcom akceptovaní kryptomien dubajskými úradmi a o krokoch, ktoré Spojené arabské emiráty podnikajú na označenie svojej pozície na digitálnych burzách aktív.

Spojené arabské emiráty a Dubaj robia maximum a pritiahnu mnoho regionálnych projektov v odvetví kryptomien

Riaditeľ Bittrex Global zdôraznil, že tamojšie jurisdikcie poskytujú veľa príležitostí na vytváranie projektov založených na tokenizácii a prevádzke kryptomenových búrz. Faktorom uľahčujúcim tieto činnosti je postavenie daňového raja v tomto regióne. Podľa siete Tax Justice Network sa Spojené arabské emiráty v marci 2021 stali jedným z najrýchlejšie rastúcich daňových rajov.

Stonberg vo svojich vyhláseniach ubezpečil, že Dubaj zvládne s prijatím kryptomien skvelú prácu a burza Bittrex Global očakávala v blízkej budúcnosti prílev nových klientov z tejto oblasti.

Bittrex Global je platforma na obchodovanie s kryptomenami pre burzu Bittrex. Toto je zase jedna z najväčších búrz digitálnych mincí v USA. Oficiálne bol spustený v septembri 2019 so sídlom v Lichtenštajnsku. V minulom roku získala spoločnosť Bittrex Global licenciu na digitálne aktíva a prevádzkovala svoju burzu kryptomien pod dohľadom Bermudského menového úradu.

Spojené arabské emiráty sa nedávno jasne objavili v odvetví digitálnych aktív. Minister hospodárstva Abdulla Bin Touq Al Marri v apríli uviedol, že kryptomeny a tokenizácia sú kľúčové pre implementáciu plánov na zdvojnásobenie ekonomiky v nasledujúcich 10 rokoch. V júli tohto roku bolo oznámené, že krajina bude testovať svoju vlastnú digitálnu menu.

zdroj: decrypt.com, pixabay.com, koláž oKrypte

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár