Primátor Miami Francis Suarez vysvetľuje hodnotu bitcoinu

od Martin Tkáč

Starosta Miami Francis Suarez hovorí, že generálny riaditeľ JP Morgan sa v bitcoine veľmi mýli. Pripomeňme, že Jamie Dimon verí, že kryptomena je „bezcenná“.

Francis Suarez vs. Dimon

Starosta Miami Francis Suarez a generálny riaditeľ JP Morgan Chase Jamie Dimon sú pri vyhláseniach o bitcoine jednoznačne na opačných stranách. Aj keď je politik jedným z najväčších zástancov popredného digitálneho majetku, druhý často kričí frázy ako „drž sa ďalej od bitcoinu“ alebo „bitcoin je bláznivé zlato“.

Nedávno povedal, že bitcoin je bezcenný.

Vo svojom poslednom vystúpení na „Varney & Co.“ Suarez vysvetlil, prečo sa Dimon mýlil. Konštatoval, že bitcoin „rozhodne nie je bezcenný“, pričom poukázal na to, že už má hodnotu viac ako 50 000 dolárov. Podľa jeho názoru tým zvyšovanie sadzieb nekončí.

Podľa primátora Miami bitcoin u niektorých investorov vzbudzuje emócie, pretože nesúvisí s fiat systémom ani s menovou politikou štátu. Niet divu, dodal, že rozvojové krajiny sa kryptomenám stále viac otvárajú.

„Existuje skupina krajín v Strednej Amerike, Južnej Amerike a Afrike, ktoré začínajú prijímať bitcoin ako svoju základnú menu a ktoré by mohli spôsobiť revolúciu v použiteľnosti bitcoinu,“ dodal.

Stojí za zmienku, že Suarez nie je len zástancom BTC, ale aj ETH. V júni priznal vstup na trh s kryptomenami s osobnou investíciou v bitcoine aj v ethereu.

Potom povedal, že jeho administratíva pracuje na tom, aby umožnila obyvateľom mesta platiť dane z BTC.

Chceme to urobiť s bitcoinmi, pretože je to niečo, čo poznáme a ktorému dôverujeme. Sme presvedčení, že toto je najoveriteľnejšia a najdôveryhodnejšia platobná sieť, dodal na záver.

MiamiCoin

Miami Coin, ktorý v auguste tohto roku spustil vývojár kryptomien CityCoins Inc. je zasa nový digitálny zdroj, ktorého cieľom je vyvolať záujem o mestské projekty. Rovnako ako bitcoiny je decentralizovaný a pracuje s algoritmom proof-of-work. 30% ceny emitenta putuje do digitálnej peňaženky Miami. Suarez vysvetlil, že za viac ako dva mesiace existencie majetok priniesol jeho mestu 16,5 milióna dolárov.

zdroj: blockchain.news, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár