Príliv kryptomenových aktív pokračuje vo svojej horúcej sérii aj napriek poklesu cien BTC

od Martin Tkáč

Za štrnásty týždeň prílevu kryptomien za sebou investície do produktov digitálnych aktív dosiahli 154 miliónov dolárov.

oKrypte SHOP

Toto číslo je zhruba na rovnakej úrovni ako minulý týždeň. Napriek tomu, že Bitcoin stále bojuje, odvtedy klesol o 12 %. Produkty založené na bitcoinoch však naďalej zaznamenávali väčšinu prílevu, ktorý predstavoval 114 miliónov dolárov.

Tento trvalý dopyt za posledný mesiac pomohol udržať podiel investičných produktov pod správou (AuM) na úrovni 67 %. Napriek poklesu Bitcoinu o 4 % počas tohto obdobia.

Ethereum zároveň vzrástlo o 14 %.

Podľa správy:

Táto nerovnováha môže byť spôsobená nedávno spustenými ETF v USA, kde investičné produkty tvorili 90 % prílevu.
Produkty založené na ethereu zaznamenali prílev 14 miliónov dolárov. Je to tiež štvrtý týždeň po sebe s prílevom v celkovej výške 80 miliónov USD.

Pokiaľ ide o ostatné altcoiny, Solana a Cardano preukázali pokračujúcu popularitu za posledný mesiac s čistým prílevom 27,5 milióna USD a 19,3 milióna USD. Produktom založeným na Solane sa minulý týždeň darilo aj naďalej s prílevom 8,5 milióna dolárov. Počas tejto doby však Cardano zaznamenal odliv 2,1 milióna dolárov.

Majk Spirit NFT

Tok peňazí na trh s kryptomenami

Minulý týždeň CoinShares informovalo, že týždenný prílev bitcoinov od inštitucionálnych investorov dosiahol v predchádzajúcom týždni celkovo 97,5 milióna dolárov, pričom celý trh dosiahol 150,9 milióna dolárov.

Išlo o rekordnú sumu pre bitcoiny, a to aj napriek nižšiemu objemu obchodov ako v prvej polovici roku 2021 doteraz. Druhá polovica roku 2021 zatiaľ zaznamenala prílev 750 miliónov dolárov. V porovnaní s prvým polrokom 960 miliónov dolárov.

Spomedzi altcoinov najväčší prílev zaznamenali Ethereum a Cardano, a to 17,3 milióna USD a 16,4 milióna USD, po nich Solana a Polkadot s 9,8 milióna USD a 5,2 milióna USD. Najpopulárnejším investičným produktom sa však stal ProShares Bitcoin Strategy ETF, ktorý od svojej premiéry naďalej dosahuje výborné výsledky.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár