Prílev inštitucionálnych investorov na trh s kryptomenami je najvyšší za posledných 7 mesiacov

Novoročný odraz ceny bitcoinu o 40 % viedol k najväčšiemu prílevu finančných prostriedkov na trh od inštitucionálnych investorov od júna 2022. Len v poslednom januárovom týždni bol zaznamenaný prílev finančných prostriedkov vo výške 117 miliónov USD.

od Simona

Newsletter news

Investori opäť dôverujú trhu s bitcoinami

Spoločnosť CoinShares 30. januára zverejnila správu s názvom „Digital Asset Fund Flows Weekly“, z ktorej sa dozvedáme, aká bola v poslednom čase investičná situácia na trhu s bitcoinom. Zdá sa, že inštitúcie stále považujú prvú kryptomenu za atraktívnu investičnú príležitosť.

Minulý mesiac bol pre trh s bitcoinami jedným z najlepších januárov za posledné roky. Bitcoin v tomto období vzrástol o 40 %, čo bolo odrazom nálady investorov a zníženia strát, ktoré sektor utrpel v dôsledku tragického konca roka.

Zaujímavé je, že za 40 % výsledok z posledného januárového týždňa sú zodpovední investori z Nemecka. Kanaďania sú druhou najpočetnejšou skupinou. Navyše, hoci aj v segmente altcoinov došlo k peknej cenovej rally, inštitucionálnemu záujmu napriek tomu dominuje BTC. Citujem autorov správy CoinShare: „pozornosť sa sústredila takmer výlučne na bitcoin“.

„To dokazuje, že inštitucionálne peniaze sa nepredávajú na tézu Ethereum,“.

poznamenáva jeden používateľ na Twitteri s prezývkou Pillage Capital.

Napriek silnej dominancii bitcoinu správa spoločnosti CoinShares upozornila aj na niektoré altcoiny, ktoré tiež zaznamenali čistý prílev. Poukázali na Solanu (SOL), Cardano (ADA) a Polygon (MATIC).

bitcoin

Grayscale Bitcoin Trust naďalej zaznamenáva poklesy

Medzitým sa najväčší inštitucionálny investičný nástroj BTC po citeľnom odraze na začiatku roka 2023 dostal do zovretia nižšej korekcie, ktorá neustále prehlbuje jeho diskont. Od 7. februára sa Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) obchoduje so 43 % diskontom voči spotovej cene bitcoinu po tom, čo cena tohto nástroja v polovici januára vyskočila o 36,2 %.

GBTC však už nejaký čas čelí určitým problémom. Spoločnosť Grayscale sa totiž snaží získať súhlas amerických regulačných orgánov s konverziou na prvý fond kótovaný na burze bitcoinov v krajine.

Mohol by sa záujem o Ethereum zvýšiť vďaka Visa?

Fundamenty druhej najväčšej kryptomeny z hľadiska trhovej kapitalizácie by mohlo výrazne ovplyvniť nedávne vyhlásenie viceprezidenta spoločnosti Visa Cuya Sheffielda. Počas podujatia StarWare oznámil, že jeho spoločnosť testuje vykonávanie veľkých transakcií pomocou tohto blockchainu Ethereum. Bolo spomenuté, že Visa skúma možnosti, ako prijímať stablecoinové platby prostredníctvom tohto blockchainu.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár