Príjmy z ťažby BTC klesli na najnižšiu úroveň za takmer rok

od Martin Tkáč

Denné príjmy z ťažby bitcoinov klesli v máji na najnižšiu úroveň za posledných jedenásť mesiacov. Naznačuje to nízky bod na grafe BTC?

NEWSLETTER okrypte.skPríjmy z ťažby BTC klesajú

Máj bol pre bitcoinových baníkov jedným z najhorších mesiacov. Ich tržby a ziskovosť naďalej klesajú. Podľa údajov spoločnosti Ycharts, ktorá získava informácie z portálu Blockchain.com, klesli v máji denné výnosy z ťažby bitcoinov až o 27 %.

V apríli 2021 dosahovali denné príjmy z ťažby vrchol okolo 80 miliónov dolárov.Odvtedy klesi na súčastnú úroveň, teda až o 62 %.

K 1. máju zaznamenal poskytovateľ analytických služieb denné príjmy vo výške 40,57 milióna USD. Ku koncu mesiaca klesli na 29,37 mil. USD. Denné výnosy z ťažby tak dosiahli najnižšiu úroveň za jedenásť mesiacov. Dokonca 24. mája klesla len na 22,43 milióna dolárov.

Podľa Bitinfocharts ziskovosť ťažby dosiahla najnižšiu úroveň od októbra 2020. Aktuálne sa pohybuje na úrovni 0,112 $ / deň za 1 THash/s. Okrem toho sa táto sadzba od začiatku roka znížila o 56 % a klesla o viac ako 75 % z maxima v roku 2021 0,450 USD/deň/TH/s.

Príjmy z ťažby BTC

Čo to všetko znamená?

Na jednej strane to môže naznačovať, že minimum na grafe BTC / USD je za nami alebo sme blízko k jeho dosiahnutiu. Predtým zúfalstvo nielen investorov, ale aj minerov poznačilo dno medvedieho trhu.

Je to ešte zaujímavejšie, keď sa na vec pozrieme z inej perspektívy. Vysoká miera hashovania siete a zároveň nízka ziskovosť ťažby môže naznačovať, že úroveň konkurencie v sektore ťažby bitcoinov je oveľa väčšia ako predtým. V predchádzajúcich medvedích obdobiach baníci skutočne odstavili svoju ťažbu, pretože ceny digitálnych aktív klesli a ťažobné operácie sa stali dočasne nerentabilnými.

Teraz je to iné. To naznačuje, že baníci môžu chcieť ťažiť BTC napriek dočasnej nerentabilnosti tohto procesu. Možno rátajú s tým, že sa im to z dlhodobého hľadiska aj tak vyplatí. Ide o istý fenomén na trhu.

Bitcoin dnes stojí okolo 30 000 dolárov. To je o 1 % viac ako pred týždňom, ale približne o 5 % menej ako včera.

zdroj: blockchain.news

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár