Prichádza kolekcia NFT „Games of Thrones“.

Po kolekcii NFT „Pán prsteňov“ dostane svoje tokeny ďalšia fantasy séria. Spoločnosť Warner Bros oznámila vydanie NFT seriálu HBO „Game of Thrones“.

od Simona

Newsletter news

Hra pre NFT

Kolekcia NFT by sa mala objaviť na trhu koncom tohto roka. Bude sa volať „Game of Thrones: Build Your Realm“. NFT však nebude reprezentovať práva na fyzické gadgety, ale umožní vlastníkom vytvárať avatarov postáv súvisiacich so svetom „Game of Thrones“. K tomu budú pridané digitálne predmety NFT, napríklad virtuálne zbrane pre avatarov.

Jeff Marsilio, generálny riaditeľ a spoluzakladateľ spoločnosti Nifty’s, ktorá na projekte spolupracuje s HBO, povedal, že „The Game…“ zmenila popkultúru.

„Z času na čas vyjde film alebo televízny seriál, ktorý posúva hranice svojho žánru natoľko, že navždy zmení tvorivé prostredie. „Game of Thrones“ je séria tejto generácie. Nifty’s je nadšený zo spolupráce s Warner Bros. Ide o objavovanie v globálnych spotrebiteľských produktoch, aby aj naďalej posúvali hranice kreativity a predstavivosti prostredníctvom nového druhu digitálnej kolekcie, ktorá umožní fanúšikom série spojiť sa ako nikdy predtým,“ povedal.

Josh Hackbarth, riaditeľ rozvoja podnikania NFT vo Warner Bros. Discovery, opísal myšlienky, ktoré stoja za projektom.

„Naším cieľom, ako vždy u fanúšikov, je vytvoriť nové spôsoby interakcie s príbehmi a postavami, ktoré milujú. Sme nadšení, že môžeme rozšíriť vašu populáciu o tento exkluzívny zberateľský program. Chceme zapojiť fanúšikov na hlbšej úrovni, čo im umožní zvýšiť celkový zážitok,“ vysvetlil.

Emilia Clarke Hbo GIF by Game of Thrones

Snažíte sa zarobiť nejaké peniaze navyše?

Nedávno sme písali, že svoju NFT kolekciu dostali aj fanúšikovia iného vesmíru – „Pána prsteňov“. V tom prípade však išlo o spojenie žetónov s novými edíciami kultovej filmovej trilógie.

Rozhodnutie Warner Bros. môže byť kontroverzné. Ceny zberu tokenov zatiaľ neboli zverejnené. Niektorí sa však domnievajú, že spoločnosť sa môže snažiť zarobiť veľa peňazí z NFT kvôli svojim finančným problémom. Spoločnosť vykázala v treťom štvrťroku straty vo výške 3,4 miliardy dolárov. Jej celkový dlh dosahuje až 53 miliárd dolárov.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár