Bored Ape Yacht Club

Prichádza Bored Ape Yacht Club Metaverse

od Martin

Je nemožné hovoriť o svete NFT bez spomenutia Bored Ape Yacht Club. Projekt nemá ani rok a stal sa jednou z najznámejších zbierok. Skupina priateľov za Yuga Labs sa rozhodla vytvoriť sériu grafík zobrazujúcich znudené opice. Ich vzhľad sa má spájať so skupinou bohatých ľudí znudených životom, ktorí môžu potenciálne chcieť tráviť čas spolu.

Kolekcia bola vytvorená na blockchaine Ethereum, celkovo existuje 10 000 unikátnych obrázkov opíc vo forme nevymeniteľných tokenov.

NFT majú dvojitú funkciu – grafika je zároveň členskou kartou Yacht Clubu. Každý, kto vlastní Bored Ape, má plné právo komercializovať svoju opicu a môže využiť jej imidž akýmkoľvek spôsobom

Ako sa vyvíja Bored Ape Yacht Club?

V deň vydania zbierky bol každý token k dispozícii za 0,08 etheru. V čase písania tohto článku sa najlacnejšie NFT z kolekcie dá kúpiť za 100 ETH, najdrahšie za 18 880 ETH. To je 300 000 USD a viac ako 55 miliónov USD! BAYC je nepochybne jednou z najlepších investícií minulého roka.

Čím bola kolekcia taká úspešná? Koniec koncov, posudzovanie hodnoty akéhokoľvek umeleckého diela, a to aj vo forme NFT, je vysoko subjektívne. Tvorcovia však siahli po správnych nástrojoch na zvýšenie potenciálu svojho projektu.

BAYC je vysoko diverzifikovaná séria. Viac či menej bežné sú rôzne charakterové atribúty, ako je farba srsti a mimika. Čím vzácnejší exemplár máme, tým je jeho hodnota väčšia. Ak sa rozhodneme pre kúpu, môžeme sa poobzerať po jedinečnejšom dizajne alebo obrázku opice, s ktorým sa nejako identifikujeme.

Bored Ape Yacht Club

Yuga Labs sa stará o vybudovanie komunity sústredenej okolo zbierky, čo sa premieta do užitočnosti NFT. Yacht Club sa stáva prestížnou komunitou pre bohatých investorov do kryptomien. BAYC stretnutia sa už uskutočnili na mnohých miestach po celom svete. Pred časom sa v New Yorku konala jachtárska párty a koncert, na ktorom okrem iných vystúpili Chris Rock a The Strokes.

Vlastniť NFT BAYC už nie je len investícia, ale aj pas pre komunitu, ktorý zmizne v momente jeho predaja. Obrázky opíc sa v digitálnom svete dokonca stali symbolom statusu, primerane autám či šperkom v reálnom svete.

K BAYC patrí čoraz viac celebrít, čo zvyšuje aj prestíž komunity. Nedávno sme zverejnili informáciu, že aj Justin Bieber sa rozhodol kúpiť si digitálnu opicu. Kolekcia Bored Apes od NFT zahŕňa okrem iných aj Eminema, Gwyneth Paltrow, Shaquille O’Neal, Snoop Dogg, Paris Hilton, Jimmy Fallon a Serena Williams. Samozrejme, že väčšina spoločnosti je náchylná na influencerov, čo ešte viac prispieva k popularite kolekcie.

Yuga Labs zároveň neustále rozvíja svoj projekt, aby udržal záujem používateľov. Vznikla séria Bored Ape Kennel Club, ktorá dáva možnosť „prispôsobiť“ psovi NFT. Minulý rok v auguste mali členovia komunity možnosť „nakŕmiť“ svoje postavy digitálnym sérom, aby vytvorili mutantný náprotivok svojej opice, Mutant Ape.

Bored Ape Yacht Club Metaverse

Nedávno všetci držitelia dostali airdrop apecoin. Token spustila ApeCoin DAO, decentralizovaná autonómna organizácia, ktorá je oficiálne pridružená k franšíze BAYC. ApeCoin DAO naverboval na svoje predstavenstvo známych ľudí z komunity kryptomien.

Zahŕňa spoluzakladateľa Redditu Alexisa Ohaniana a Amy Wu z FTX. Šesť mesiacov budú viesť vývoj a potom budú držitelia tokenov hlasovať za nových členov. Očakáva sa, že Apecoin bude v budúcnosti poháňať celý ekosystém, vrátane nedávno oznámeného Bored Ape Yacht Club Metaverse.

Tím má v úmysle ešte raz rozšíriť svoje aktivity, tentoraz vstúpi do virtuálnej reality. Začiatok digitálneho sveta sa pravdepodobne uskutoční v apríli 2022.

Yuga Labs má už niekoľko dní možnosť sledovať na Twitteri trailer k ich metaverse Otherside. Video ukazuje aj NFT z iných sérií, vrátane Crypto Punks a Meebits. Obe série boli vytvorené Larva Labs, ale nedávno práva duševného vlastníctva kúpila spoločnosť stojaca za BAYC.

Veľkým plánom Yugy vkročiť do VR je začať predajom virtuálnych pozemkov, ktoré sa od seba líšia prírodnými zdrojmi, artefaktmi a v niektorých prípadoch aj vzácnymi postavami. Tým chce časom predať 200-tisíc parciel v dvoch predajoch. Spoločnosť predpovedá, že na každej tranži zarobí takmer 180 miliónov dolárov!

Vývojári BAYC tiež chcú vybudovať MetaRPG, virtuálny svet venovaný hrám. Má byť kompatibilný s mnohými NFT a umožňuje používateľom vytvárať postavy, vybavovať ich a obchodovať s ostatnými hráčmi.

zdroj: cointelegraph.com, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár