Približne 42 % búrz s kryptomenami zmizlo za 8 rokov bez udania dôvodu

od Simona

Coinjournal.net pred časom zverejnil novú správu, ktorá identifikovala počet búrz s kryptomenami, ktoré nedokázali prežiť za posledných osem rokov. Špecifický je v tomto prípade fakt, že výsledky štúdie naznačujú, že až 42 % z nich zmizlo bez stopy a užívatelia nepoznajú dôvody.

NEWSLETTER okrypte.sk

Burzy kryptomien, ktoré opustili trh

Zo správy zverejnenej na webe sa dozvedáme, že za posledných 8 rokov len 22 % kryptomenových búrz, ktoré vyhlásili bankrot, odišlo zo skutočných obchodných dôvodov.

Správa uvádza, že 42 % všetkých platforiem na výmenu digitálnych aktív, ktoré od roku 2014 zlyhali, oficiálne neuviedlo žiadny dôvod, prečo sa ich podnikanie zrútilo. Toto percento výmen v podstate opustilo odvetvie bez akéhokoľvek upozornenia. Štúdia coinjournal.net nám hovorí, že až 9 % kryptomenových búrz od samého začiatku bolo zameraných na oklamanie investorov a vylákanie čo najviac peňazí.

„Po 23 burzách, ktoré skolabovali v roku 2018, toto číslo v roku 2019 vzrástlo o 252 % a v roku 2020 vzrástlo o ďalších 17 %.  Dozvedáme sa zo zverejneného dokumentu. Teraz sme na rovnakej úrovni v roku 2021, tento rok sa konečne zlepšil, s 55% znížením, ak zvyšok roka bude pokračovať v tredne prvých 6 mesiacov..“

Dan Ashmore, CFA a analytik údajov o kryptomenách na coinjournal.net, vysvetľuje, že množstvo takýchto údajov v metrikách by sa malo čo najskôr znížiť:

„Ak sa majú kryptomeny brať vážne a plne sa etablovať, musia pokračovať v čistení svojho imidžu a zanechať takéto štatistiky.“

Správa navyše zdôrazňuje, že kým rok 2022 stále prebieha, odborníci predpovedajú, že v tomto roku dôjde k 55% poklesu celkovej miery zlyhania búrz kryptomien.

„Pokiaľ ide o počet búrz, ktoré sa len rozplývajú vo vzduchu, čakali by ste, že bude klesať. Predpisy sú stále ďaleko, ale prinajmenšom napredujú natoľko, že by mali sťažiť, aby takéto burzy zmizli bez stopy,“ predpokladajú autori správy.

bitcoin

Medvedí trh na trhu s kryptomenami

Zverejnenie tejto správy sa zhoduje s obdobím, kedy mnohé spoločnosti zaoberajúce sa kryptomenami utrpeli obrovské straty v dôsledku príchodu ďalšieho medvedieho trhu. Mnoho spoločností v tomto sektore znížilo počet svojich zamestnancov, napríklad jedna z najväčších búrz s kryptomenami na svete Coinbase alebo BitPanda.

Počas posledných týždňov sme počuli veľa informácií o bankrote hlavného poskytovateľa kryptomien, Celsius.

Kryptomenový fond so sídlom v Singapure Three Arrows Capital (3AC), tiež vyhlásil bankrot. Najmenej 6 platforiem na obchodovanie s digitálnymi menami má zmrazené výplaty.

zdroj: decrypt.co

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár