Prezident Vladimir Putin hovoril o kryptomenách

od Martin Tkáč

Prezident Vladimir Putin verí, že digitálne aktíva sú istým spôsobom nebezpečné aktíva, ale že môžu predstavovať budúcnosť finančného sveta.

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Prezident Vladimir Putin hovorí o kryptomenách

Prezident Ruskej federácie, Vladimir Putin sa domnieva, že bitcoin a kryptomeny sú pre investorov spojené s vysokým rizikom. Predpovedal však, že táto nová trieda aktív by mohla hrať významnú úlohu v budúcej finančnej sieti.

Politik hovoril o trhu s kryptomenami počas investičného fóra „Russian Calling“ v Moskve. Podľa Putina sú súkromné ​​digitálne aktíva veľmi nestále, čo z nich robí rizikový investičný nástroj.

Nie sú ničím podporené, ich volatilita je veľká, takže aj riziko je veľmi vysoké. Tiež veríme, že musíme počúvať tých, ktorí hovoria o týchto veľkých hrozbách, povedal.

Len zabudol dodať, že niektorí odborníci sa domnievajú, že veľké výkyvy kurzu budú kompenzované reguláciami. Anthony Scaramucci, generálny riaditeľ SkyBridge Capital, je zástancom tejto tézy. Nedávno prirovnal BTC k akciám Amazonu, pričom pripomenul, že aj tie boli spočiatku volatilné.

Putin tiež dodal, že kryptomeny majú šancu stať sa súčasťou finančného sveta.

Samozrejme, v niektorých krajinách, v niektorých ekonomikách sa kryptomeny používajú čoraz viac. Môže to byť budúcnosť, ale musíme pozorne sledovať, ako sa tento proces vyvíja, povedal.

Prezradil tiež, že jeho krajina nemienila zakázať kryptomeny. Úrady budú len sledovať vývoj trhu a implementovať „regulačné prvky“.

Pokiaľ ide o Rusko, budeme konať na základe reality našej krajiny. Mali by tam byť nejaké regulačné prvky, ale nie také, ktoré by obmedzovali ekonomickú činnosť, vysvetlil.

Majk Spirit NFT

Budúcnosť

Nie je to prvýkrát, čo ruský prezident zdieľa svoj pohľad na kryptomeny. V polovici októbra si všimol, že bitcoiny a iné digitálne aktíva by sa jedného dňa mohli použiť ako účtovné jednotky.

Na otázku, či by kryptomeny mohli nahradiť americký dolár pri urovnávaní obchodov s ropou, Putin odpovedal, že je „priskoro o tom hovoriť“.

„Presúvať prostriedky z miesta na miesto, to áno kryptomeny sú na to dobré, ale obchodovanie, nehovoriac o obchodovaní s energetickými komoditami, je podľa mňa stále predčasné,“ povedal.

zdroj. beincrypto.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár