Prezident SEC sa domnieva, že kryptomeny by mali podliehať rovnakým reguláciám ako ostatné finančné trhy

Prezident SEC Gary Gensler je presvedčený, že nie je potrebné zaobchádzať s trhom s kryptomenami inak ako s inými kapitálovými trhmi. Nabáda platformy na obchodovanie s digitálnymi aktívami, aby „hovorili so zamestnancami SEC“.

od Simona

NEWSLETTER okrypte.sk

Prezident SEC Gensler hovorí o regulácii kryptomien

Predseda americkej komisie pre cenné papiere a burzy (SEC) Gary Gensler hovorí, že „nie je dôvod zaobchádzať s trhom s kryptomenami inak ako so zvyškom kapitálových trhov len preto, že používa inú technológiu“.

„Nedávne udalosti na trhu ukazujú, prečo je také dôležité, aby spoločnosti zaoberajúce sa kryptomenami dodržiavali zákony o cenných papieroch. V posledných mesiacoch niektoré platformy na požičiavanie kryptomien zmrazili účty svojich investorov alebo skrachovali. Pokiaľ ide o bankrot, títo investori teraz musia bojovať na súde,“ dodal.

Šéf SEC zdôraznil, že bez ohľadu na to, o aký finančný produkt ide, či už ide o aplikáciu, pôžičkovú platformu, kryptomenovú burzu alebo decentralizovanú finančnú platformu, treba dodržiavať predpisy.

„Najvyšší súd desaťročia vysvetľoval, že ekonomická realita produktu – nie etiketa – určuje, či ide o cenný papier alebo nie,“ vysvetlil.

Dodal, že vie, že „súlad so zákonmi o cenných papieroch sú spojené s nákladmi.“ Prirovnal to k tomu, že „výrobcovia áut znášajú náklady na montáž bezpečnostných pásov“.

bitcoin

Nebojte sa rozprávať!

Gensler potom zopakoval, že povzbudil manažérov platforiem na obchodovanie s kryptomenami, „aby prišli a porozprávali sa so zamestnancami SEC“, pričom zdôraznil, že „prispôsobenie týchto platforiem zákonom o cenných papieroch by bolo prínosom pre investorov a trh s kryptomenami“.

„Medzitým bude SEC policajtom v tejto bitke. Rovnako ako pri bezpečnostných pásoch v aute musíme zabezpečiť, aby ochrana investorov bola na trhu s kryptomenami štandardná,“ dodal.

Gensler tiež nedávno predstavil to, čo ako trh s kryptomenami môžeme očakávať od SEC ohľadom regulácie. Ako povedal, hoci samotný bitcoin je komodita, väčšina blockchainových tokenov má atribúty cenných papierov. Varoval tiež, že mnohé blockchainové projekty môžu zlyhať. Ako vidíte, v USA stále prebieha diskusia o tom, ako regulovať trh s digitálnou menou a tokenmi.

zdroj: blockchain.news

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár