Prezident FED: inflácia už nie je „dočasná“

od Martin Tkáč

Predseda Federálneho rezervného systému sa domnieva, že vláda možno bude musieť konať rýchlejšie, aby sa vyrovnala s rastúcou infláciou, ktorá sa už nezdá byť „dočasná“.

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Predseda FED: musíte bojovať s infláciou

Jerome Powell, predseda Federálneho rezervného systému, teraz priznal, že nárast inflácie v USA nie je „dočasný“.

Je najvyšší čas prestať hovoriť o „dočasnej“ inflácii – povedal šéf Fedu.

V Senáte hovoril o svojich nových plánoch boja proti rastúcim cenám. Americká ekonomika je teraz dostatočne silná a inflácia dostatočne vysoká na to, aby ospravedlnila rýchlejšie znižovanie nákupov dlhopisov centrálnych bánk, povedal.

„Myslím si, že je vhodné, aby sme na ďalšom stretnutí o niekoľko týždňov prediskutovali, či by bolo vhodné ukončiť naše nákupy dlhopisov o niekoľko mesiacov skôr,“ vysvetlil Powell.

Pripomíname, že Federálny rezervný systém začiatkom tohto mesiaca oznámil plány na postupné znižovanie nákupov dlhopisov v nasledujúcich mesiacoch.

Teraz sa situácia zdramatizuje, keďže Powell aj ministerka financií Janet Yellen v posledných mesiacoch tvrdili, že nárast inflácie bol „dočasným“ javom. Teraz Powell priznal, že „prechodné“ nie je to správne slovo. Dodal, že vládcovia by mali od tohto termínu „odstúpiť„.

Ekonomickú situáciu v USA môže navyše pribrzdiť nový variant koronavírusu, omikron. Podľa niektorých odborníkov je nebezpečnejší ako predchádzajúce kmene COVID-19.

Majk Spirit NFT

Bitcoin vs. dolár

Ako ovplyvní inflácia v USA kurz bitcoinu? Kryptomena si už dlho buduje povesť „digitálneho zlata“ a je všeobecne uznávaná ako účinné zabezpečenie proti inflácii.

Mnohí však veria, že bitcoin sa znehodnotí, ak bude porazená inflácia. Mike Novogratz, miliardár a generálny riaditeľ Galaxy Investment Partners súhlasí a hovorí, že znovuzvolenie Jeroma Powella za predsedu Fedu je nebezpečný pre kryptomeny a iné podobné aktíva.

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár