Prestížna škola Wharton môže prijímať kryptomeny

od Martin Tkáč

Jedna z najprestížnejších obchodných škôl, Wharton School na Pensylvánskej univerzite, by sa mohla stať ďalšou veľkou organizáciou, ktorá akceptuje bitcoiny a iné kryptomeny ako platidlo. Iniciatíva bude údajne dostupná od začiatku roka 2022. Univerzita bude využívať služby spoločnosti Coinbase Global Inc. na uľahčenie krypto vysporiadania.

Kryptomeny vstupujú do sektora vzdelávania

Podľa agentúry Bloomberg si študenti Wharton School na Pensylvánskej univerzite budú môcť zaplatiť kurz technológie blockchain v digitálnych aktívach. Cena kurzu je 3800 dolárov.

Iniciatíva je zatiaľ stále vo fáze plánovania a bude realizovaná až v januári budúceho roka. Guido Molinari, Managing Partner v Prysm Group, ktorý spolupracuje s Whartonom na vývoji programu, zdôraznil, že Coinbase má 68 miliónov overených používateľov. Práve toto číslo ovplyvnilo rozhodnutie univerzity vybrať si za partnera americkú burzu.

Okrem toho, že je Wharton jednou z najlepších ekonomických škôl v Spojených štátoch, je známy aj pre pozoruhodných absolventov. Niektorí z nich sa dokonca zapojili do sektora kryptomien. Jedným z príkladov je generálny riaditeľ a spoluzakladateľ BitMEX Arthur Hayes.

Azda najznámejšou osobou, ktorá študovala na Whartone, je však najbohatší muž sveta Elon Musk. Podnikateľ promoval v roku 1997 a dnes riadi viacero gigantických firiem vrátane lídra medzi výrobcami elektromobilov, Teslu.

Jeho spoločnosť začala prijímať kryptoplatby v prvej polovici roku 2021, no o niekoľko mesiacov neskôr ich z ekologických dôvodov pozastavila. Nedávne správy však naznačujú, že Tesla môže čoskoro zmeniť názor.

Univerzity považujú kryptomeny za atraktívne

Wharton nie je jedinou americkou školou, ktorá vstúpila do sveta digitálnych aktív. V júni Harvard, Yale, Brown University a University of Michigan kúpili kryptomeny pre svoje multimiliardové trustové fondy.

Osoba blízka kauze vtedy prezradila, že niektoré vysoké školy vstúpili na trh už pred dvoma rokmi.

To by mohlo byť od polovice roku 2019. Väčšina prišla minimálne pred rokom. Myslel by som si, že niekedy v tomto roku o tom budú pravdepodobne verejne diskutovať. Mám podozrenie, že budú mať dobré výnosy.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár