Premiéra peňaženky SafeMoon narazila na technické problémy

od Martin Tkáč

Spustenie peňaženky SafeMoon narazilo na neočakávané technické problémy krátko po jej vydaní.

Podľa tweetu z oficiálneho účtu spoločnosti SafeMoon boli ovplyvnené všetky tri produkty peňaženky. Konkrétne ide o funkciu nákupu a výmeny webových stránok, peňaženku pre Android a jej obdobu pre iOS.

V tweete si môžeme prečítať:

Na vyriešení problémov pracujeme nepretržite a zaisťujeme, že vám poskytneme zážitok z kvality, ktorý si zaslúžite. Dokážeme zvládnuť dopyt a preto spustíme každý produkt v rozloženom prístupe jeden po druhom počnúc webom už dnes.

V čase písania tohto článku to boli jediné informácie od SafeMoon. Zatiaľ nie je známe, či problémy pretrvávajú alebo boli odstránené.

Decentralized Finance Protocol (DeFi) vydal svoju dlho očakávanú peňaženku 28. augusta 17:00. Necelých 30 minút na to však generálny riaditeľ spoločnosti Safemoon John Karony zverejnil tweet, v ktorom uviedol, že sa stretli s „technickými problémami“.

Peňaženka je už nejaký čas predmetom vzrušenia, najmä medzi komunitou SafeMoon. Začiatkom tohto mesiaca John Karony zverejnil video predstavujúce „bezpečnosť, kvalitu a dostupnosť“ produktu.

Navyše hashtag #SAFEMOONWALLET bol na Twitteri trendový ešte v dňoch pred jeho plánovaným vydaním. Tiež sa to objavilo na billboarde v londýnskom Piccadilly Circus.

Po technických problémoch sa však protokol DeFi stretol s kritikou a FUD. Niektorí používatelia Twitteru dokonca obvinili SafeMoon z vydierania a získania peňazí od svojich používateľov.

Token SafeMoon klesá o 20%.

Pred uvedením portfólia SafeMoon na trh bola cena jeho tokenu konštantná. Cena sa z 0,00000184 dolára do 28. augusta zvýšila na 0,00000365 dolára. Ukázalo sa však, že séria SAFEMOON má krátkodobý charakter, pretože dve hodiny po plánovanom spustení portfólia cena klesla späť na 0,00000292 dolára. Od tohto čísla hodnota tokenu stále klesala. V čase vydania stratil SAFEMOON 22,2% s hodnotou 0,00000281 dolára.

Týždeň bol pre niektoré ďalšie tokeny DeFi oveľa úspešnejší. KAVA dosiahol 22. augusta historický rekord a údaje ukazujú, že odvtedy urobilo niekoľko ďalších pokusov o dosiahnutie týchto vrcholov. Okrem toho Terra (LUNA) tiež dosiahla svoj historický rekord a 29. augusta ráno dosiahla 36,61 dolára. Tento míľnik je výsledkom pôsobivého celkového nárastu o takmer 30%. Token tiež prináša token do top 10 najcennejších kryptomien podľa trhovej kapitalizácie.

LUNA je momentálne na 11. mieste.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár