Predstaviteľ IRS je toho názoru, že kryptomeny zostanú na trhu

Vysoký predstaviteľ Internal Revenue Service (IRS) verejne vyhlásil, že „kryptomeny sú tu, aby zostali“. Dodal, že „sú čoraz legálnejšie“. Zdôraznil, že americký daňový úrad chce spolupracovať so spoločnosťami z blockchainového trhu.

od Martin Tkáč

Newsletter news

Predstaviteľ IRS hovorí, že kryptomeny zostanú na trhu

Thomas Fattorusso, úradujúci vedúci špeciálny agent newyorskej kancelárie Internal Revenue Service-Criminal Investigation (IRS-CI), hovoril o kryptomenách v rozhovore pre The Wall Street Journal začiatkom tohto týždňa.

„Nemôžeme byť nepriateľskí voči technológiám.“

„Musíme si to osvojiť,“ zdôraznil. „Kryptomeny tu s nami zostanú,“ dodal.

Fattorusso vysvetlil, že IRS chce spoluprácu so spoločnosťami na trhu s kryptomenami.

„Myslím si, že tieto vzťahy sa budú v priebehu rokov rozvíjať a spoločnosti sa budú cítiť pohodlnejšie pri rokovaniach s federálnou vládou,“ predpovedal počas rozhovoru.

Dodal, že si nevie predstaviť, že budúcnosť bude vyzerať inak.

V komentári k spolupráci medzi IRS a kryptomenovými spoločnosťami Fattorusso zdôraznil, že „toto je niečo, na čom neustále pracujeme“. Podľa neho je to vždy „konečný cieľ – mať tieto partnerstvá a mať vzťah medzi IRS a priemyselnými spoločnosťami, ktorý nie je kontroverzný, je to skôr symbiotický vzťah.“

Verí, že partnerstvá medzi súkromnými subjektmi a federálnymi agentúrami im pomáhajú t.j. kryptomenové spoločnosti vo svojej legitimite. Ako dodal, kryptomeny „sú novým odvetvím“.

„Myslím, že sa to stále snažíme zistiť,“ vysvetlil.

Vlani v novembri šéf kriminálneho vyšetrovania IRS Jim Lee uviedol, že daňový úrad spracováva „stovky“ prípadov súvisiacich s kryptomenami.

bitcoin

Iné globálne autority tiež legitimizujú kryptomeny

Stojí za zmienku, že veľa podobných javov sa odohráva v pozadí. Banka pre medzinárodné zúčtovanie nedávno trochu legitimizovala investície bánk do kryptomien. Nedávno informovala, že komerčné banky môžu držať 1 % až 2 % kapitálu Tier 1 v kryptomenách. Viac si o tom môžete prečítať tu.

Fed zase vo svojom novom vyhlásení varuje pred kryptomenami, no zároveň vysvetľuje, že komerčné banky môžu poskytovať služby súvisiace s digitálnymi menami.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár