Pred Kongres sa postavia poprední predstavitelia kryptopriemyslu

od Martin Tkáč

Manažéri ôsmich veľkých kryptomenových spoločností sa majú 8. decembra postaviť pred výbor amerického Kongresu. Takéto vypočutie sa uskutoční prvýkrát v histórii sektora kryptomien.

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

V stredu oznámil Výbor komory pre finančné služby, riaditelia poskytnú pohľad na výhody a výzvy finančných inovácií v USA. Patria k nim Alesia Haas z Coinbase, Jeremy Allaire z Circle, Brian Brooks z Bitfury a Sam Bankman-Fried z FTX Trading. Ďalšími sú Chad Cascarilla z Paxosu a Dennelle Dixon z Stellar Development Foundation.

Najmä Brooks of Bitfury predtým pôsobil ako hlavný bankový regulátor v Trumpovej administratíve. Ako menový kontrolór Brooks viedol kampaň za niekoľko stratégií zameraných na uľahčenie zapojenia bánk do kryptomien.

Zákonodarcovia v USA sa snažia pochopiť kryptomenový priemysel a následné nariadenia, ktoré by sa naň mali vzťahovať. Zatiaľ čo niektorí politici v krajine digitálne aktíva podporili, iní sú ostro proti nim.

Na zozname podporovateľov kryptomien sú senátorka Wyomingu Cynthia Lummis, ako aj senátori Pat Toomey a Ron Wyden. V auguste trojica predstavila návrh zákona o infraštruktúre, ktorý oslobodzuje niekoľko kryptomien od určitých daňových povinností. Aj keď prehrali, ich podpora bola v domácej kryptokomunite široko cítiť.

Majk Spirit NFT

Podporovatelia verzus skeptici

Starosta Miami Francis Suarez a starosta New Yorku Eric Adams plánujú dostávať svoje výplaty v bitcoinoch. Adams má v úmysle vytvoriť newyorskú mincu podobnú MiamiCoinu. Okrem toho chce povzbudiť školy, aby do učebných osnov zaviedli kryptomeny a blockchain.

Medzitým Suarez oznámil plány vyplatiť obyvateľom Miami bitcoinovú dividendu pochádzajúcu z novo vyvinutého fondu BTC. Obaja starostovia sú teraz v „priateľských pretekoch“ o vytvorenie svojich jurisdikcií ako uzlov priateľských voči kryptomenám.

Ďalšími podporovateľmi sú kongresman Jared Polis a kalifornský guvernér Gavin Newsom.

Na druhej strane progresívna demokratka a senátorka Elizabeth Warren opakovane vyjadrila skepticizmus voči digitálnym menám. Vyzvala na sprísnenie pravidiel s odvolaním sa na finančné riziko. Navyše, bývalý americký prezident Donald Trump verejne vyhlásil kryptomeny za „podvod“.

A podobne ako USA, aj iné krajiny na celom svete prijali radikálne odlišné prístupy ku kryptomenám a blockchainu. Čína zaviedla rozsiahly zákaz kryptomien a špekuluje sa, že to isté sa stane aj v Indii.

Iná situácia je v Salvádore, ktorý bol prvou krajinou, ktorá akceptovala Bitcoin ako zákonné platidlo. Krajina tiež plánuje postaviť na úpätí sopky bitcoinové mesto v tvare mince. Časť výnosov z jeho investície do primárnej kryptomeny má byť použitá na vybudovanie učební a veterinárnej nemocnice.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár