Prečo ADA v posledných dňoch vyletelo?

od Martin Tkáč

V stredu 11. augusta dosiahla cena Cardano (ADA) 1,8879 dolára, čo je najvyššia hodnota od 19. mája. V tomto článku sa pozrieme na to, prečo Cardano dosiahlo za posledné dva dni také obrovské zisky.

Podľa údajov portálu TradingView sa cena ADA 11. augusta na kryptomenovej burze Kraken dostala na denné maximum 1,8879 dolára. Naposledy ADA zaznamenala takéto úrovne takmer pred tromi mesiacmi 19. mája

Cenová akcia $ ADA za posledné 2 dni bola veľmi pôsobivá, najmä vzhľadom na to, že v utorok 10. augusta sa token obchodoval za 1,4747 dolára. O necelých 48 hodín neskôr sa cena Cardana zvýšila o viac ako 28%.

Aktuálne 12. augusta sa ADA-USD obchoduje za 1,8126 dolára, čo je nárast o 2,11% za posledných 24 hodín.

Aké správy vyvolali medzi investormi také veľké emócie?

Najpravdepodobnejším vysvetlením súčasného výkonu sú slová Charlesa Hoskinsona, generálneho riaditeľa IOHK (spoločnosť, ktorá je zodpovedná za vývoj protokolu Cardano a softvéru, ktorý ho implementuje). 10. augusta zavesil video na YouTube.

V ňom oznámil dátum, od ktorého bude Cardano podporovať smart kontrakty. Hoskinson povedal:

Dnes sme mali veľkú schôdzku a trochu sme si tam prešl, kde napredujeme v oblasti inteligentných zmlúv. Viedli sme veľa diskusií s partnermi a ďalšími a zdá sa, že sme na ceste k oznámeniu piatkového dátumu. Tento dátum nám veľmi vyhovuje a myslím si, že je veľmi dosiahnuteľný, myslím si, že s ním bude obec spokojná.
Vzhľadom na to, ako dobre Alonzov testovací proces zatiaľ prebieha, sa očakáva, že tento dátum bude najneskôr v polovici septembra a možno aj neskôr v tomto mesiaci.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár