Poznáme dátum implementácie The Merge

Po úspešnej implementácii The Merge do testovacej siete Goerli vývojári Ethereum počas živého prenosu potvrdili, že dlho očakávaná aktualizácia algoritmu Proof-of-Stake (PoS) bude implementovaná budúci mesiac. Presný dátum? S najväčšou pravdepodobnosťou to bude 15. septembra alebo najneskôr 16. septembra.

od Simona

NEWSLETTER okrypte.sk

The Merge sa stáva skutočnosťou

Ethereum má pred sebou niekoľko veľkých zmien. Počas vysielania Consensus Layer Call # 93 vývojári Etherea potvrdili, že keď Total Terminal Difficulty (TTD) siete dosiahne 5875 000 000 000 000 000 000 000, bude implementované the Merge. Jeden z tvorcov blockchainu a člen Ethereum Foundation Tim Beiko, zverejnil TTD číslo na Twitteri po spomínanom rozhovore odvysielanom na Youtube.

Všetko sa to deje po úspešnom nasadení The Merge do testovacej siete Goerli. Skúšky v testovacích sieťach Ropsten a Sepolia boli tiež úspešné skôr. Keď TTD Etherea dosiahol 10 790 000, The Merge bol pridaný do tretej a poslednej testovacej siete, konkrétne Goerli.

Je vhodné dodať, že hoci sa pôvodne predpokladalo, že The Merge prebehne okolo 19. septembra, teraz sa predpokladá, že sa všetko podarí skôr, čo znamená, že zmeny budú na hlavnej sieti implementované medzi 15. – 16. septembrom.

ethereum

Tweet Beika a číslo 5875 000 000 000 000 000 000 000 si začali získavať popularitu na sociálnych médiách, keďže investori ETH sú radi, že konečne majú stanovený presný dátum pre The Merge. Aktualizácia Etherea s názvom Bellatrix prebehne okolo 6. septembra a po tejto zmene sa očakáva, že The Merge konečne začne fungovať.

Tim Beiko pridal „Tentative mainnet TTD # 585“ do úložiska Github a vývojári Etherea sa majú stretnúť na mimoriadnom stretnutí 18. augusta 2022, kde budú diskutovať o ďalších technických detailoch.

ETHW a Ethereum Classic

Čo sa dnes stane so silou siete Ethereum založenej na Proof-of-Work? Niektorí predpokladajú, že hashovacia sila bude prenesená do blockchainu Ethereum Classic (ETC). Alternatívou je nový potenciálny fork Ethereum, ktorý bude tiež založený na PoW. Toto by vstúpilo do platnosti po implementácii The Merge. Je možné, že hashrate siete sa rozdelí na dve časti, z ktorých jedna pôjde na reťazec ETC a druhá na spomínané ETHW. Viac sme o tom písali tu.

zdroj: blockchain.news

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár