Pozemky v Metaverse investičným hitom

od Martin

Virtuálny pozemok v Metaverse ovládol minulý týždeň trh NFT. Digitálne zápletky sa v poslednej dobe tešia veľkému záujmu.

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Pozemky v Metaverse

Údaje z platformy NonFungible ukazujú tržby NFT za posledný týždeň vo výške viac ako 300 miliónov dolárov. Z tejto sumy takmer štvrtina išla na digitálnu pôdu v Sandbox Metaverse.

Týmto sa zaujímavé údaje nekončia. Sandbox minulý týždeň predal 4 433 aktív v celkovej hodnote 70,5 milióna USD.

Decentraland sa umiestnil na druhom mieste z hľadiska celkového objemu obchodov. Minulý týždeň predal 399 aktív za 6,6 milióna dolárov. Tento rozdiel naznačuje rozsah úspechu Sandboxu.

Poďme sa pozrieť na ďalšie miesta. Za posledných sedem dní spoločnosť CryptoVoxels predala 81 elektronických aktív za približne 650 000 dolárov. Štvrté miesto patrí Somnium Space, ktorý predal 40 aktív za 492 000 dolárov. Na druhej strane SuperWorld predal 506 aktív „len“ za 227 600 dolárov.

Je vhodné dodať, že všetky najväčšie transakcie sa týkali virtuálnych pozemkov.

Majk Spirit NFT

Nový, úžasný svet

Metaverse je vlastne úplne nová skúsenosť, pokiaľ ide o virtuálnu realitu. Využíva okrem iného blockchain technológie a tokeny (NFT) na platbu za zakúpené elektronické položky. Napríklad, keď uskutočníte nákup v hre, NFT skutočne vlastní predmet a môže ho voľne držať, obchodovať alebo predávať.

Podľa DappRadar boli pozemky spoločnosti Metaverse v hodnote 106 miliónov dolárov predané viac ako 6 000 rôznym investorom v týždni končiacom sa 2. decembra.

Nepochybne, krajina Metaverse je ďalším veľkým hitom v priestore NFT. Virtuálne svety, ktoré generujú rekordné predajné výsledky a neustále rastúce ceny NFT, sú novou top komoditou v priestore kryptomien

Okrem toho sa nedávno uskutočnil rekordný nákup elektronickej jachty. Metaflower Super Mega Yacht je NFT digitálna luxusná jachta navrhnutá pre The Sandbox. Zaplatilo sa za to až 650 000 USD.

Metaflower Super Mega Yacht však nie je najdrahším predmetom zakúpeným vo svete The Sandbox. Napríklad digitálny pozemok v Decentralande. Nedávno sa predal za takmer 2,5 milióna USD.

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár