Používatelia telegram môžu obchodovať s TON priamo v aplikácii a na OKX

Používatelia telegramu môžu obchodovať s TON priamo v aplikácii a na OKX

od Martin

26. apríla TON Foundation oznámila nového bota, ktorý vám umožňuje vykonávať kryptomenové transakcie pomocou tokenu TON patriacemu do The Open Network v aplikácii Telegram.

Táto nová funkcia bude prínosom pre viac ako 550 miliónov používateľov telegramu, ktorí budú môcť bezplatne odosielať a prijímať TON. Funkcia bola spustená 28. apríla. Od tohto dátumu je možné TON zakúpiť aj na OKX, maltskej kryptomenovej burze, predtým známej ako OKEx.

Splní Toncoin očakávania komunity?

Vďaka tejto novej funkcii môže Telegram konkurovať iným platformám sociálnych médií, ako je Twitter. Platforma, ktorej bývalým CEO je Jack Dorsey, sa od minulého roka zaoberá možnosťou zasielania tipov v BTC a ETH. Nedávno sa tiež spojila so spoločnosťou Stripe s cieľom pridať podporu pre stablecoiny USDC.

Medzi ďalšie sociálne siete, ktoré zvolili podobný prístup, patrí Reddit a dokonca aj Whatsapp. Posledná uvedená spoločnosť ponúka v Brazílii a Indii funkciu s názvom Whatsapp Pay.

Účelom tejto novej funkcie je podľa nadácie umožniť používateľom vykonávať transakcie rovnako jednoducho ako posielanie textových správ. Ide aj o odstránenie komplikácií pri správe vašej kryptomenovej peňaženky a dlhých nečitateľných adries.

Okrem toho podľa vyhlásenia, ktoré má Coindesk k dispozícii, nadácia TON očakáva, že tento spôsob platby budú spotrebitelia využívať na nákup tovarov a služieb od rôznych spoločností.

Predpokladáme, že táto funkcia sa rozšíri aj na platby medzi spotrebiteľmi a podnikmi. Aby ľudia mohli jednoducho nakupovať tovar a služby posielaním toncoinov cez roboty v aplikácii Telegram.

telegram a ton

Telegram prepustil Toncoin, ale komunita ho udržala nažive

V roku 2020 musel Telegram opustiť pôvodný návrh TON kvôli žalobe podanej Komisiou pre cenné papiere a burzy. SEC v tom čase viedla kampaň proti ICO, ktorá zasiahla veľkých hráčov ako Ripple, Facebook, KIK a Telegram, ako aj ďalšie veľké podvodné organizácie ako Bitconnect a Onecoin.

V súčasnosti je projekt TON nezávislý od Telegramu. Podľa Pawla Durowa, generálneho riaditeľa a zakladateľa spoločnosti communicator, nový projektový tím buduje „niečo epické“, čo udrží platformu na čele sociálnych sietí. Ako tvrdí, Telegram bude môcť konkurovať aj „novému Twitteru“ od Elona Muska.

zdroj: coindesk.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár