Používatelia siete Solana sú zraniteľní voči útokom hackerov

Používatelia siete Solana sú zraniteľní voči útokom hackerov

od Martin

Trh NFT Magic Eden varuje pred „rozšíreným využívaním SOL“. Svojich používateľov vyzval, aby boli v najbližších dňoch veľmi opatrní. Je známe, že činy hackerov viedli k toku až 8 miliónov dolárov z mnohých hot peňaženiek založených na Solana.

NEWSLETTER okrypte.sk
Útok na užívateľov Solana

Mnohí používatelia na sociálnych sieťach priznávajú, že prišli o finančné prostriedky, varujúc ostatných pred hot peňaženkami založenými na Solane, ako sú Phantom a Slope. Navrhujú presunúť svoje prostriedky do studených peňaženiek.

Blockchainový analytik PeckShield 2. augusta uviedol, že útoky sú pravdepodobne spôsobené „problémom s reťazcom“ a krádežou súkromných kľúčov od dotknutých používateľov peňaženiek. Dodal, že hackeri mohli ukradnúť asi 8 miliónov dolárov v kryptomenách.

K tomuto fenoménu sa vyjadrili výrobcovia peňaženiek vrátane Phantom a Slope a trh NFT Magic Eden. Tím Phantom oznámil, že už spolupracuje s inými vývojovými skupinami, aby sa dostali k podstate problému.

Magic Eden povedal, že problém „vyzerá ako rozšírený exploit SOL… ktorý vysáva peňaženky v celom ekosystéme.“ Slope pripustil, že v súčasnosti spolupracuje so Solana Labs a ďalšími protokolmi založenými na Solane na identifikácii problému a jeho odstránení.Solana hackPoužívateľ Twitteru s prezývkou @nftpeasant napísal, že 2. augusta bolo za 10 minút z peňaženiek Phantom stiahnutých až 6 miliónov dolárov. V jednom prípade sa zdá, že z účtu používateľa peňaženky Phantom bolo odstránených až 500 000 dolárov.

Platforma na sledovanie toku kryptomien – Mist Track – prostredníctvom Twitteru informovala, že bolo napadnutých až 8 000 peňaženiek a na štyri adresy bolo poslaných 580 miliónov dolárov. Komentátori príspevkov sú však k tomuto číslu a hodnote skeptickí.

Medzitým generálny riaditeľ a zakladateľ Ava Labs Emin Gun Sirer uviedol, že toto číslo je niečo málo cez 7 000 peňaženiek, ale neustále rastie rýchlosťou okolo 20 za minútu. Dodal, že verí, že keďže sa transakcie zdali byť podpísané správne, „je pravdepodobné, že útočník získal prístup k súkromným kľúčom.“

zdroj: decrypt.co

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár