Používatelia peňaženky Chivo získajú zľavy na palivo

od Martin Tkáč

Salvadorská štátna spoločnosť za digitálnou peňaženkou „Chivo“ poskytne občanom zľavu na platby za pohonné hmoty. Touto cestou chce povzbudiť ľudí, aby ešte viac využívali bitcoin ako prostriedok výmeny.

Chivo spolupracuje s veľkými plynárenskými spoločnosťami

Nayib Bukele,  prezident Salvadoru včera prostredníctvom svojho Twitteru oznámil nové výhody používania peňaženky Chivo. Nové informácie boli súčasťou dlhšej nite snáh národa o zníženie nákladov na palivo v krajine.

2. Estetické údaje o celkovej spotrebe paliva sú väčšie ako bežné emisie, viac ako jedna horľavá plynová paleta, spálená 0,20 dolára, bar @convalchallet.

Medzinárodné medzinárodné normy pre spaľovacie palivá.

Rok bude vláda tlmiť ďalšie zvyšovanie nákladov na palivo na medzinárodných trhoch. Podľa Bukeleho to zníži ceny pre spotrebiteľov a malé firmy v krajine a posilní ekonomiku.

K celému projektu prispeje aj peňaženka Chivo. Spoločnosť, ktorá stojí za týmto výrobkom, v spolupráci s najväčšími čerpacími stanicami v krajine umožní používateľom peňaženky zaplatiť o 0,20 dolára menej ako obvykle za každý galón benzínu.

Ďalší krok k prijatiu bitcoinu

Aj keď to Bukele nepovedal priamo, partnerstvo Chivo tiež povzbudí občanov, aby obchodovali s bitcoinmi. Od prijatia zákona, ktorý robí z BTC zákonné platidlo, mnoho ľudí prejavovalo svoj skepticizmus a ľudia dokonca organizovali protesty.

Napriek odporu občanov, médií a bankárov bol Bukele neoblomný. Keď bola peňaženka Chivo uvedená na trh, poskytla občanom 30 dolárov v kryptomenách ako stimul na používanie nového spôsobu platby.

Salvadorská vláda navyše zbiera bitcoiny pri každej príležitosti. Len minulý týždeň kúpil ďalších 150 coinov, vďaka ktorým má v peňaženke už 700 BTC.

Je tiež známe, že krajina vstúpi do ťažobného priemyslu. Prezident nedávno zverejnil video o tom, čo by sa mohlo stať prvou verejnou bitcoinovou baňou v krajine. Je zaujímavé, že by bol poháňaný energiou zo sopky.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár