Prišiel používateľ služby Trust Wallet o 4 milióny USD?

Tvorcovia aplikácie Trust Wallet tvrdia, že finančné prostriedky používateľov, ktorí držia svoje kryptomeny v nimi vytvorenej aplikácii, sú v bezpečí. Reaguje tak na fámy o krádeži 4 miliónov dolárov z peňaženky.

od Simona

Newsletter news

Dôverujte peňaženke: môžete nám dôverovať!

Trust Wallet je viacreťazcová peňaženka na kryptomeny. Doteraz bola považovaná za jednu z najbezpečnejších na trhu. Včera však musela vydať vyhlásenie, v ktorom používateľov upokojila. Išlo o krádež 4 miliónov USD.

V pondelok sa na internete objavili fámy, že jeden používateľ služby Trust Wallet prišiel o 4 milióny USD v kryptomenách. Ako sa to stalo?

Ako sa neskôr ukázalo, Ahad Shams, odborník na trh Web3, sa s týmto zločincom stretol tvárou v tvár. Stretnutie sa konalo v jednom z rímskych hotelov. Podvodník sa predstavil ako „Safra“. Už skôr uviedol, že chce investovať do projektov Web3.

Shams ukázal „Safrovi“ a jeho právnikovi dôkaz, že projekt, ktorý riadil, mal finančné prostriedky na rozvoj. Problémom bolo, že išlo o 4 milióny USD v stablecoinoch USDC, ktoré poslal do peňaženky Trust Wallet. Záhadný muž potom vytiahol svoj telefón a odfotil zostatok v aplikácii Trust Wallet spoločnosti Shamsa.

Potom „Safra“ a jeho spoločník opustili stretnutie. Finančné prostriedky zase zmizli zo Shamsovej peňaženky.

hacker

Stačí fotografia na to, aby ste prišli o kryptomeny?

Samotná spoločnosť Trust Wallet odmieta obvinenie, že zločinci okradli svoju obeť pomocou fotografie. Krádež bola údajne umožnená útokom sociálneho inžinierstva, ktorý predtým uskutočnila jednotka organizovaného zločinu v Ríme.

Podľa spoločnosti viacerí ľudia „z komunity zaoberajúcej sa kryptomenami nahlásili, že sa na nich obrátili aj zločinci. Vo väčšine prípadov sa páchatelia vydávali za investorov do projektov Web3“.

Trust Wallet dodal, že zločinci, ktorí sa stretávajú so svojimi budúcimi obeťami, ktoré oklamali, aby investovali do ich projektov, vždy vopred žiadajú doklad o finančných prostriedkoch na vývoj v peňaženke. Presvedčili by ich, aby presunuli prostriedky z viacpodpisovej peňaženky do peňaženky Trust.

Pred krádežou poskytol zlodej svojej obeti aj súbor pdf s dohodou o mlčanlivosti. Pravdepodobne obsahoval vírus, ktorý kradol citlivé údaje a umožňoval krádež kryptomien. Nie je známe, na aký účel Safra odfotil zostatok v peňaženke.

„Ak používate peňaženku Trust Wallet, váš majetok je v bezpečí, ale je dôležité zostať ostražitý,“ ubezpečuje spoločnosť.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár