PoS ponúka ekonomickú štruktúru, ktorá umožní Ethereu zostať pred BTC

od Martin Tkáč

Výskumník v sektore decentralizovaných financií – Vivek Raman – hovorí, že po prechode Etherea na POS budú náklady na spracovanie v ekosystéme ETH nižšie, bezpečnosť siete sa zvýši a samotný ether sa dostane do pozície digitálneho dlhopisu.

NEWSLETTER okrypte.sk
Zníži POS infláciu ETH?

Neustále dostávame ďalšie správy o priebehu prechodu Ethereum blockchain z Proof of Work (POW) na Proof of Stake (PoS). Presný dátum tejto udalosti nepoznáme, aj keď vývojári pracujúci na Ethereu oznámili, že sa bude konať počas tohto leta.

Vivek Raman, výskumník zameriavajúci sa na sektor decentralizovaných financií (DeFi), verí, že platforma Ethereum bude vďaka tejto zmene ekonomicky predstihovať Bitcoinovú sieť.

Prostredníctvom Twitteru zdôraznil, že nadchádzajúca zmena v Ethereu by mohla zaručiť lepšiu ekonomickú štruktúru pre platformu smart kontraktov. Ako argumentoval, prechod na PoS znižuje infláciu etheru (ETH), je zárukou zvýšenej bezpečnosti a umiestňuje druhú kryptomenu z hľadiska trhovej kapitalizácie ako digitálny dlhopis.

Raman oznamuje, že po skombinovaní Etherea s algoritmom proof-of-work konsenzu, inflácia ETH klesne zo 4,3% na 0,22%. Výskumník vysvetlil, že takáto zmena ponúka ekosystému 95 % zníženie emisií, čím sa zníži počet ETH, ktoré je možné predať za deň.

Ba čo viac, vysvetlil aj to, prečo bude Ethereum blockchain z hľadiska bezpečnosti fungovať efektívnejšie. Raman s odvolaním sa na post spoluzakladateľa Etherea Vitalika Buterina zdôraznil, že útok na sieť po spustení na PoS by bol pre hackerov oveľa nákladnejší.

Okrem toho zdôraznil svoje presvedčenie, že kombinácia Etherea s POS umožní etheru stať sa hlavným uchovávateľom hodnoty. Zatiaľ čo bitcoin sa bude používať ako digitálne zlato, ether bude podľa výskumníka fungovať ako digitálne dlhopisy a hlavné aktíva DeFi budú použité ako kolaterál.

Poplatky za ethereum klesajú

Začiatkom tohto mesiaca v júli klesli priemerné poplatky za plyn v sieti Ethereum na 1,57 USD. Naposledy boli poplatky na tejto úrovni zaznamenané v roku 2020. Pokles poplatkov za plyn je spôsobený okrem iného aj klesajúci trend v predaji nekonvertibilných tokenov (NFT).

Aj keď sú poplatky za plyn Ethereum nízke, miera registrácie Ethereum Name Service vyskočila o 200 %.

zdroj: blockchain.news

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár