Porsche vydáva svoje NFT súvisiace s dizajnom auta

od Martin Tkáč

Porsche práve vyhlásilo svoju prvú aukciu NFT. Nadväzuje na nedávne spustenie platformy Fanzone. V rámci pilotného projektu nemecká automobilka predá jedinečný náčrt dizajnu vozidla. Výťažok bude použitý na financovani charity.

Porsche podľa nového dizajnu od Petera Varga

Nemecký výrobca športových automobilov Porsche spúšťa pilotný projekt na nevymeniteľné tokeny NFT. Od 2. do 6. augusta sa budú môcť aukcie zúčastniť zberatelia a fanúšikovia. Ide o kúpu exkluzívnej skice dizajnu auta od riaditeľa exteriérového dizajnu Porsche Petera Vargu.

Varga, citovaný v tlačovej správe, sa vyjadril:

Bola to pre mňa úplne nová skúsenosť nakresliť náčrt dizajnu, ktorý sa potom predáva online ako digitálny objekt.

Návrhár odhalil, že skica bola inšpirovaná modelmi Taycan Cross Turismo a 911.

Kombinuje dizajnový štýl nášho ikonického športového auta so štýlom najmladšieho člena modelového radu. Teším sa, že si od účastníkov aukcie vypočujem tento jedinečný predmet, “dodal Peter Varga.

Pomáhaj svetu

Kresba bude ponúkaná v digitálnej aj fyzickej podobe. Finančné prostriedky získané v aukcii, ktorá sa uskutoční na americkom trhu s digitálnym umením Superrare, budú venované spoločnosti Viva con Agua. Je to hamburská nezisková organizácia, ktorá pracuje na zabezpečení globálneho prístupu k čistej pitnej vode, hygiene a hygiene podporou projektov spojených s vodou na miestach ako Uganda a Južná Afrika.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár