Ponuka starých bitcoinov dosahuje nové výšky

Ponuka starých bitcoinov dosahuje nové výšky

od Simona

Bitcoinu sa za posledných 48 hodín mimoriadne darí. Jeho cena prvýkrát od 1. januára 2022 prekročila hranicu 48 000 dolárov. Spolu s cenou sa v posledných dňoch zvýšila aj sieťová aktivita pôvodného blockchainu.

Dlhoroční HODleri

Percento „starej ponuky BTC“, ukazovateľa, ktorý ukazuje trend dlhodobého hodlera a veľryby Bitcoinu, zaznamenalo od augusta 2021 výrazný nárast.

Podľa analytickej spoločnosti Glassnode dosiahlo celkové percento ponuky bitcoinov, ktorá bola naposledy aktívna pred najmenej 12 mesiacmi 63 %. Priblížil sa tak k historickému rekordu, 63,4 %.

Vo svojej poslednej týždennej správe spoločnosť zdôraznila:

„Keď sa blížime ku koncu prvého štvrťroka 2022, môžeme vidieť pozoruhodný nárast podielu mincí vo veku 1 rok a viac, ktorý sa za posledných 8 mesiacov zvýšil o 9,4 % obežnej ponuky.
Tieto mince vo veľkej miere odrážajú objemy BTC naakumulované na býčom trhu v Q1 2021 a ich majitelia tak prežili dva prepady o viac ako 50 % a tri historické rekordy. Toto oživenie je rozsahom a trvaním podobné oživeniu v rokoch 2018 – 2019“.

Aktivita siete bitcoinov

Spolu s rastom cien a prílevom financií od inštitúcií nabrala na obrátkach aj aktivita v bitcoinovej sieti. Navyše z búrz odteká stále viac prostriedkov. Podľa údajov zverejnených Whale Alert previedla jedna z najväčších BTC peňaženiek 28. marca 2163 coinov z Coinbase do neznámej peňaženky. Tieto bitcoiny majú v súčasnosti hodnotu viac ako 100 miliónov dolárov.

Neskôr v správe Glassnode čítame:

„Trh s bitcoinmi zažil silnejší týždeň, odrazil sa od minima 40 710 USD a vymanil sa z konsolidácie na nové lokálne maximum 47 649 USD. Ide o prvé trvalé zvýšenie po mesiacoch neistých cien. Trhy s bitcoinovými medveďmi môžu byť dlhé, bolestivé a predĺžené, ale konečným výsledkom je posun vlastností ponuky od slabších k silnejším“.

zdroj: blockchain.news, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár