PolyNetwork hacknutý. Straty v hodnote až 600 miliónov dolárov

od Martin Tkáč

Protokol PolyNetwork bol práve použitý v najväčšom hacku v relatívne krátkej histórii trhu DeFi. Ide o stratu okolo 600 miliónov USD.

PolyNetwork je tzv. protokol interoperability. Umožňuje vykonávať transakcie medzi viacerými blockchainmi. Teraz však slúžil na krádež kryptomien v celkovej hodnote okolo 600 miliónov dolárov. Finančné prostriedky boli odcudzené na platformách Polygon, Binance Smart Chain a Ethereum.

PolyNetwork oznámil, že bol hacknutý o 8:38 EST. Adresy, na ktoré anonymný hacker previedol svoje finančné prostriedky v sieťach ETH, BSC a Polygon, boli rýchlo poskytnuté.

Zahrnuté adresy sa týkajú veľkých objemov 266,5 milióna dolárov, 252 miliónov dolárov a 85 miliónov dolárov.

S poľutovaním vám oznamujeme, že spoločnosť #PolyNetwork bola napadnutá na serveroch @BinanceChain @ethereum a @0xPolygon Assets boli prevedené na nasledujúce adresy hackerov:
ETH: 0xC8a65Fadf0e0dDAf421F28FEAb69Bf6E2E589963
BSC: 0x0D6e286A7cfD25E0c01fEe9756765D8033B32C71

– Poly Network (@ PolyNetwork2) 10. augusta 2021

Komunita kryptomien rýchlo prisľúbila svoju pomoc v tejto záležitosti. Generálny riaditeľ OKEx Jay Hao ubezpečil obete krádeže, že jeho spoločnosť incident vyšetrí:

OKEx je už vo veci. Sledujeme tok mincí a urobíme všetko pre to, aby sme sa s celou situáciou vysporiadali.

. @ OKEx je už vo veci. Sledujeme tok mincí a urobíme maximum, aby sme situáciu zvládli.

Náš tím vás bude kontaktovať, ak budeme potrebovať ďalšie informácie.

– Jay_OKEX_CEO (@ JayHao8) 10. augusta 2021

Čo sa presne stalo?

Čo sa presne stalo? Útok hackera zahŕňal zaistenie súkromných kľúčov.

Mudit Gupta spoločnosti SushiSwap hovorí, že nešlo o porušenie „DeFi alebo inteligentných zmlúv“. Hacker spustil iba „kľúčový útok“, ktorý bol umožnený „nezodpovedným dizajnovým rozhodnutím spoločnosti Poly Network“.

Problémy s DeFi

Hoci je trh DeFi považovaný za veľmi inovatívny, stále čelí mnohým problémom súvisiacim s podvodmi.

Ako sa nenechať oklamať? Inteligentné zmluvy vybraného investičného projektu by napríklad mali kontrolovať audítorské organizácie s technologickými znalosťami. Takéto opatrenia môžu v budúcnosti ušetriť mince mnohým investorom, ktorí sa neboja investovať do DeFi.

Celé to je podložené skutočnosťou, že pred niekoľkými dňami Ciphertrace vydala správu, ktorá ukazuje, že v dôsledku hackerov a podvodov súvisiacich s DeFi v roku 2021 bolo ukradnutých 474 miliónov dolárov. Hack Poly Network toto skóre výrazne zvyšuje.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár