Polygon sa vyhol krádeži 24 miliárd dolárov v tokenoch MATIC

Polygon sa vyhol krádeži 24 miliárd dolárov v tokenoch MATIC

Chyby a bezpečnostné zraniteľnosti sú neoddeliteľnou súčasťou blockchainovej siete. Ukazuje sa, že tento problém postihol aj reťazec Polygon.

od Martin

Jeho tím však túto chybu rýchlo objavil, aktualizoval sieť, zaplatil odmenu a všetko prebehlo v tichosti, bez toho, aby o tom komunita vedela.

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Polygon opravuje chybu v tichosti

Podľa nedávneho blogového príspevku to všetko začalo, keď dvaja white hat hackeri informovali platformu bug bounty, Immunefi o zlyhaní zmluvy o genéze Polygon PoS.

Chyba by mohla umožniť zlomyseľným aktérom vymôcť viac ako 9,2 miliardy tokenov MATIC (v hodnote približne 24 miliárd USD) z celkového počtu 10 miliárd tokenov.

Všetko, čo potrebujete vedieť o nedávnej aktualizácii siete Polygon.
✅Bezpečnostný partner objavil zraniteľnosť
✅Fix bol okamžite zrealizovany
✅Validátori aktualizovali sieť
✅Žiadne materiálne škody pre protokol / koncových používateľov
✅Za white hats bola vyplatená odmena https://t.co/oyDkvohg33

Po tomto incidente sa hlavný tím Polygon spojil s whitehat hackermi, ako aj s Immunefi. Spoločne urobili opravu aktualizáciou 80 % webu.

Majk Spirit NFT

Chyba opravená s malými stratami

Chyba bola opravená v bloku 22 156 660 5. decembra. Sieť nebola aktualizáciou ovplyvnená, hoci útočníkovi sa pred opravou podarilo ukradnúť 801 601 tokenov MATIC. Nadácia uviedla, že straty uhradí z vlastného vrecka.

Okrem toho Polygon vyplatil štedrú odmenu vo výške približne 3,46 milióna dolárov dvom hackerom „white hat“.

Nadácia tiež odhalila, že chyba bola opravená bez toho, aby o tom bola komunita informovaná, pretože dodržiava politiku tichých opráv. Je zaujímavé, že túto politiku zaviedol tím Go Ethereum známy ako Geth minulý rok.

CTO Immunefi – Duncan Townsend povedal:

Reakcia tímu Polygon na tento incident bola rýchla a efektívna. To, že tento incident mal šťastný koniec, svedčí o ich skúsenostiach. Úzka koordinácia s validátormi Polygónu pomohla zabrániť tomu, čo by mohlo byť veľkou katastrofou.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár