Polygon je na ceste k 6-mesačnému vrcholu po oznámení novej knižnice Javascript

od Martin Tkáč

Populárne riešenie Ethereum vrstvy 2, Polygon, predstavilo novú knižnicu javascript na interakciu s vlastným mostom. Krátko po svojom oznámení token natívneho protokolu vzrástol o dvojcifernú hodnotu a dosiahol svoje šesťmesačné maximum.

🙌 Polygon má novú a oveľa vylepšená verzia matic.js – v3 je tu!
🔥 Vytvorili sme API pre vklady, výbery, prevody atď., ktoré sú použiteľnejšie ako kedykoľvek predtým.
🌐 Viac informácií: https://t.co/UUjgzbEsWX pic.twitter.com/EmRv84ywkp

Nová knižnica javascript od Ploygonu

V oznámení bolo, že nová open source knižnica javascriptu s názvom matic.js poskytne API pre vklady, výbery a iné typy prevodov v sieti Polygon.

Toto je najnovšia verzia (v3), ktorá funguje ako „úplné zlepšenie oproti predchodcovi“, ktorý už bol použitý v mnohých aplikáciách. Jeho cieľom je pomôcť vývojárom hladko vytvárať a nasadzovať aplikácie a zároveň zabezpečiť, aby mohli podporovať rôzne ekosystémy.

Niektoré z vylepšených funkcií zahŕňajú podporu pre natívny token Ethereum, zmenšené veľkosti balíkov a podporu zásuvných modulov na odosielanie rôznych funkcií v samostatných balíkoch.

Toto je najnovší vývoj riešenia Ethereum Layer 2, ktoré bolo tiež nedávno integrované do platformy PARSIQ.

Majk Spirit NFT

MATIC stúpa do nových 6-mesačných výšok

Cena natívneho tokenu Polygon celkom dobre zareagovala na aktualizáciu matic.js. MATIC vzrástol z denného minima okolo 1,95 USD na maximum 2,4 USD. To znamená nárast o viac ako 20 % za 24 hodín.

V trochu väčšom meradle vzrástol MATIC o 60 % od 28. novembra, kedy sa jeho hodnota pohybovala okolo 1,5 USD. Kryptomena, ktorá dnes dosiahla hranicu 2,4 USD, nastavila najvyššiu cenovú úroveň od konca mája.

Navyše je o 15 % bližšie k svojmu historickému rekordu, ktorý bol tiež zaregistrovaný v máji na 2,8 USD.

Podľa CoinGecko je MATIC aktuálne 15. najväčším digitálnym aktívom podľa trhovej kapitalizácie. Jeho hodnota teraz presahuje 16 miliárd dolárov.

Je zaujímavé, že k týmto nárastom dochádza vtedy, keď na trhu dochádza k hlbokej korekcii. BTC napríklad stráca viac ako 6 % na 24-hodinovej báze a momentálne sa obchoduje pod 54 000 $.

zdroj: cointelegraph.com, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár