Polkadot zaznamenáva rekordne vysoké hodnoty

od Martin Tkáč

Polkadot je teraz piatou najväčšou kryptomenou podľa trhovej kapitalizácie. A je tesne za pätami XRP.

Cena Polkadot sa za posledných 24 hodín zvýšila o viac ako 38%, čím jej hodnota stúpla na 11,36 dolárov. Najviac stúplo na 11,60 dolárov, čo je ATH (historicky najvyššia hodnota) pre DOT.

Výsledkom je, že trhový kapitalizácia tokenu prvýkrát prekročila hranicu 10 miliárd dolárov, vyplýva to z údajov CoinMarketCap.

Foto: CoinMarketCap

Polkadot je tak piatou najväčšou kryptomenou podľa trhovej kapitalizácie, ktorá sa nachádza medzi XRP (13,3 miliardy dolárov) a Litecoinom (9,6 miliardy dolárov).

Polkadot je medzi blockchainovými sieťami nováčikom. Bola postavená pod vedením Gavina Wooda a Jutty Steinerovej z Parity Technologies, ktorí si až do minulého roku delili čas medzi projektami spojenými s Ethereom a vytváraním vlastného blockchainu.

V decembri 2019 spoločnosť Parity uviedla, že už nebude udržiavať Parity Ethereum. Cieľom bolo viac času venovať na Polkadot.

Zatiaľ stále nie je až takou konkurenciou pre Ethereum. Kryptomena je navrhnutá na spojenie viacerých blockchainov dokopy, aby mohli byť interoperabilné.

Od spustenia svojej hlavnej siete v máji Polkadot priťahovala vývoj z projektov ako Moonbeam, ktorý pracuje na škálovateľných inteligentných zmluvách a KILT, ktorý pracuje na digitálnej identite.

zdroj: decrypt.co

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár