Polkadot sa pripravuje na spustenie Parachainu, jeho cena stúpa

od Martin Tkáč

Vo vydaní z 13. októbra Polkadot oznámil, že je konečne pripravený na to, aby parachainy, bočné reťazce mohli pôsobiť popri hlavnom reťazci.

Tím uviedol, že to trvalo päť rokov dostať sa do bodu, kedy je sieť technicky schopná zvládnuť prvé parachainy. Parachainy sú viac reťazcovým aspektom architektúry Polkadot a sú posledným krokom v dlhom pláne projektu.

Sú posledným prvkom základnej technológie predstaveným v Whitepaper Polkadot a ich uvedenie na trh predstavuje poslednú fázu procesu viacfázového spustenia polkadotu.

Zelená pre Polkadot

Zakladatelia spoločnosti Gavin Wood a Robert Habermeier uviedli, že posledným krokom pred spustením parachainu bolo dokončenie úplného auditu kódu Polkadot.

Od začiatku júna sa na Kusame uskutočnilo 11 aukcií parachainových slotov a v súčasnej dobe je vo vývojovej sieti 12 živých parachainov.

Skutočnosť, že takáto činnosť prebieha na Kusame viac ako štyri mesiace bez výrazných problémov, je dôležitým faktorom pri zvažovaní parachainov pripravených bežať na Polkadote.

Projekty, ktoré chcú stavať na Polkadote, musia vykonávať crowdfunding, v rámci ktorého sa vydražia natívne tokeny, v tomto prípade KSM a DOT. Projekt môže upustiť od vlastných tokenov ako stimul na získanie finančných prostriedkov na aukciu. Parachainové aukcie používajú mechanizmus nazývaný aukcia sviečok na randomizáciu presného momentu, keď je vybraný víťaz aukcie.

Uskutoční sa 11 aukcií DOT parachainu, rozdelených do dvoch častí. Prvá päťka sa začne 11. novembra jednou aukciou týždenne. Druhá várka šiestich aukcií sa začne 23. decembra, pričom jedna dávka aukcií bude prebiehať každé dva týždne. Ľudia, ktorí sa chcú zúčastniť aukcií, musia naskladať natívny token spoločnosti DOT.

Cena DOT

Cena DOT v reakcii na oznámenie prudko vzrástla. Podľa CoinGecko v priebehu dňa získal 17% a v čase písania článku dosiahlo 43,36 dolára.

DOT má za posledné dva týždne veľmi dobré výsledky. Získal 50% a teraz je necelých 16% od jeho historického rekordu (ATH) 49,39 dolára z 15. mája.

Dobre si počínalo aj KSM. Získalo 13% za posledných 24 hodín a v čase písania článku dosiahlo 376 dolárov.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár