Polkadot dosiahol ATH, blížia sa aukcie parachainov

od Martin Tkáč

Natívny blockchainový token Polkadot (DOT) vytvoril nový rekord. Dlho očakávané spustenie parachainu v sieti Polkadot je takmer tu a dynamika posunula ceny DOT na nové historické maximum 53,25 dolárov.

Rovnako ako v prípade Kusamovej „Canary Network“ sa musí pre projekty, ktoré súťažia o parachain slot, realizovať crowdfunding a aukcie.

1. novembra tím Polkadot na Twitteri informoval, že žiadosť o povolenie registrácie parachainu a crowdloan prešla radou a bola predložená na verejné referendum. Crowdloan je reťazový spôsob, ako pomôcť tímom vedľajších reťazcov získať požadovaný symbolický dlhopis zúčastniť sa aukcie parachainov.

V prípade schválenia budú môcť parachain tímy zaregistrovať svoj reťazec a otvoriť svoju pôžičku 4. novembra 2021 približne o 19:15 SEČ.

Polkadot oznámil, že je konečne pripravený spustiť aukciu parachainov 13. októbra. Začiatok prvej aukcie je naplánovaný na približne 11. novembra.

Parachain vyzývatelia pripravení

Proces hromadnej pôžičky umožňuje konkurenčným projektom získať finančné prostriedky v tokenoch DOT na uskutočnenie ich parachainovej aukcie. Samotné aukcie fungujú na princípe sviečkového systému, kde víťazom je náhodne vybraný dražiteľ s najvyššou ponukou v čase zhasnutia sviečky.

Podporovatelia projektu budú musieť na určitý čas zablokovať svoje tokeny DOT na sponzorovanom účte. Odmenou za to sú zvyčajne tokenové airdropy z projektu, ktorý sa zúčastňuje aukcie.

O prvý slot sa uchádza mnoho projektov, ako napríklad platforma Moonbeam kompatibilná s virtuálnym Ethereum. Umožňuje vývojárom prenášať z Etherea na Polkadot s minimálnym problémom.

Medzi prvými uchádzačmi môžu byť aj ďalší víťazi v prvých 12 aukciách parachainov Kusama. Podľa Parachains.info je celkovo viac ako sto projektov, no iba 12 z nich vyhralo aukcie na Kusamovom parachaine.

19. októbra Kusama súhlasil s usporiadaním ďalších 48 aukcií parachainov v priebehu budúceho roka. Vďaka tomu bude pokračovať v testovaní a vývoji na svojej sesterskej sieti Polkadot. Prvý sa uskutočnil v júni.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár