Polium bude vyrábať hernú konzolu NFT

od Martin Tkáč

Herná konzola NFT založená na Web3 bude na trhu už v roku 2024. Za projektom stojí spoločnosť Polium, ktorá sa propaguje ako „budovanie produktov a infraštruktúry pre hry Web3“. Oznámenie dodalo, že konzola bude podporovať viacero blockchainov a NFT.

NEWSLETTER okrypte.sk
Polium zmení herný trh

Konzola „Polium One“ má byť vydaná v treťom štvrťroku 2024 a bude podporovať nasledujúce siete: Ethereum (ETH), Solana (SOL), Polygon (MATIC), BNB Chain (BNB), ImmutableX, Harmony, EOS a VOSK.

Niektoré technické detaily produktu už poznáme, napríklad podporu rozlíšenia 4K Ultra HD pri 120 snímkach za sekundu. Polium hovorí, že spoločnosť pomôže vybudovať hardvér a softvér konzoly. Dodáva, že funkčný prototyp bude mať „o pár mesiacov“.

Podľa Polium bude mať konzola vlastnú kryptomenovú peňaženku, ktorá podporuje viacero reťazcov. Ovládač bude mať zase tlačidlo peňaženky, ktoré používateľom umožní efektívnejšie obchodovať. Bezpečnosť a overenie transakcií z pozície konzoly zabezpečí snímač odtlačkov prstov na ovládači.

polium

Cena konzoly zatiaľ nie je známa, Polium však plánuje vydať NFT „Polium Pass“, ktorý majiteľom umožní vyzdvihnúť si konzolu v prvý deň premiéry. Držitelia preukazu získajú ďalšie NFT, ktoré je možné v budúcnosti premeniť na token „PLAY“, natívny token konzoly na uskutočňovanie transakcií v aplikácii Marketplace.

Spoločnosť Polium plánuje vydať najskôr 10 000 konzol pre vlastníkov a partnerov programu Polium Pass. Stane sa tak v treťom štvrťroku 2024. Až v treťom štvrťroku 2025 spoločnosť vyrobí viac kusov. Hlavným cieľom je predať viac ako 1 milión kusov produktu.

Meta testuje NFT

Téma NFT sa pomaly vracia do obľuby. Gigant z trhu sociálnych médií Meta spúšťa testy NFT, ktoré majú prebiehať na Facebooku. Zúčastňujú sa na nich vybraní umelci zo Spojených štátov amerických.

Podrobnosti prezradil hovorca spoločnosti v rozhovore pre spravodajskú službu Tech Crunch. V budúcnosti sa na Facebooku môže objaviť špeciálna záložka na zverejňovanie digitálnych zberateľských predmetov. Správy tiež ukazujú, že používatelia portálu budú môcť časom predviesť svoje NFT na svojich profiloch na platforme.

zdroj: blockchain.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár