Politická kríza v Argentíne zvýšila dopyt krajiny po stablecoinoch

od Martin Tkáč

V dôsledku odchodu argentínskeho ministra hospodárstva z vlády a pokračujúcej ekonomickej katastrofy Argentínčania zvýšili nákupy stablecoinov.

NEWSLETTER okrypte.sk
Argentína nakupuje stablecoiny

V Argentíne pokračuje hospodárska kríza. Náladu určite nezlepšilo ani odstúpenie ministra hospodárstva Martina Guzmána, ktorý z vlády odišiel v sobotu.

V dôsledku toho mena používaná v krajine – peso – stratila približne 15 % svojej hodnoty v porovnaní s DAI a Tether stablecoinmi.

Argentína, bývalá ekonomická veľmoc a jedna z najväčších krajín Južnej Ameriky, na tom v posledných rokoch nie je práve najlepšie. Kedysi bola krajina považovaná za jednu z najbohatších krajín sveta, dnes je opak pravdou.

To všetko viedlo aj k poklesu dôvery občanov v bankový systém, zvýšeniu inflácie a zníženiu počtu pesos, ktoré je možné premeniť na stabilnejšie meny, ako je americký dolár. To čoraz viac núti Argentínčanov nakupovať kryptomeny.

Trh stablecoinov v Argentíne vzrástol za posledný rok šesťnásobne. Argentína je na 10. mieste v indexe prijatia kryptomien, ktorý vyvinula webová stránka Chainalysis zameraná na kryptomeny a blockchain. Kryptomeny sú dnes pre mnohých Argentínčanov tým najlepším riešením na ochranu svojich peňazí.

Podľa odhadov zaznamenala argentínska burza Buenbit v nedeľu 300 % nárast objemu obchodov v porovnaní s rovnakým dňom v predchádzajúcich týždňoch. To ukazuje vplyv krízy kabinetu na záujem o kryptomeny.

Ale vráťme sa k politike. Je vhodné dodať, že bývalý minister hospodárstva dokázal počas svojho funkčného obdobia znížiť zahraničný dlh Argentíny a zároveň poskytnúť potrebnú finančnú pomoc a potravinové šeky chudobným občanom. Kto ho nahradí v kresle šéfa rezortu, nie je známe.

V máji inflácia v Argentíne presiahla 60 percent. Nedostatok plynového oleja a tlak politických oponentov zároveň prinútil Guzmána odstúpiť.

Argentínske stablecoiny

Adopcia kryptomien v regióne

Medzitým sa vynakladá úsilie na rozšírenie dostupnosti kryptomien, čiastočne prostredníctvom investičných nástrojov, ktoré slúžia ako most medzi tradičnými a virtuálnymi menami.

Debetné karty na transakcie s kryptomenami sú teraz dostupné vďaka trom argentínskym startupom.

Kryptomenová burza Lemon Cash navyše nadviazala spoluprácu so spracovateľom platieb kryptomien – OpenNode. Cieľom nového partnerstva je umožniť argentínskym zákazníkom platiť bitcoinmi na Lightning Network. Viac sme o tom písali tu.

zdroj: cointelegraph.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár