Juhokórejský súd zabavil spoluzakladateľovi Terry majetok v hodnote 104 miliónov dolárov

Podľa juhokórejských médií poverili Do Kwona manipuláciou s cenou LUNC

Stále žiadaná téma Do Kwona sa vracia. Atmosféra okolo vyšetrovania Terry sa stáva hustejšou. Juhokórejské médiá uvádzajú, že obžaloba má dôkazy, ktoré naznačujú, že spoluzakladateľ Terraform Labs nariadil zamestnancovi spoločnosti manipulovať s cenou luna klasickej kryptomeny (LUNC), čo mohlo viesť k výraznému zvýšeniu kurzu.

0 komentárov

Newsletter news

Do Kwon a manipulácia cien LUNC

Kórejský rozhlasový systém (KBS) priniesol nové správy. Novinári sa obrátili na úradníka zo štátnej prokuratúry, ktorý potvrdil, že mal „históriu rozhovorov“ generálneho riaditeľa Kwona so zamestnancom, ktorému bolo „výslovne nariadené manipulovať s cenou“.

Vyššie uvedené by mohlo vysvetliť boom na LUNC (predtým LUNA). Cena kryptomeny vzrástla o viac ako 2800%. Pôvodne bol 1 LUNC 4,18 USD. Bolo to koncom mája 2021. Začiatkom apríla 2022 však bola cena až 119,18 $. Čoskoro nato sa projekt zrútil, čo viedlo okrem iného aj k poklesu ocenenia iných kryptomien.

Crypto Nft GIF by Jæn

Do Kwon sa stále skrýva

Samotného Kwona stále hľadajú služby po celom svete. Do celého procesu sa už zapojil aj Interpol.

Nikto nevie, kde je bývalý podnikateľ. Údajne sa presťahoval z Južnej Kórei do Singapuru a potom sa presťahoval do Dubaja, v Spojených arabských emirátoch. Nové správy KBS naznačujú, že sa teraz skrýva v Európe. Čo je však dôležité, jeho pas bol začiatkom októbra zrušený. Ak sa aj naďalej niekde pohybuje, robí to nezákonne.

„Do Kwon je teraz nelegálnym prisťahovalcom, nech je kdekoľvek, v ktorejkoľvek krajine. Nemôže legálne cestovať medzi krajinami,“ dodáva KBS.

V súčasnosti prebieha konanie proti nemu a jeho spolupracovníkovi Nicholasovi Platiasovi, a strážcovi nadácie Luna. Prokurátori uviedli, že Do Kwon a Platias klamali investorom keď tvrdili, že stablecoin Terry, TerraUSD (UST) – teraz TerraUSD Classic (USTC) – bol „konštrukčne stabilný“ a bol schopný udržať si svoju kurzovú pozíciu voči americkému doláru.

Zaujímavé je, že Do Kwon akosi zosmiešňuje snahy služieb. Je aktívny na sociálnych sieťach a tvrdí, že sa vôbec neskrýva. Údajne pokojne pracuje vo svojom byte a pohybuje sa po centre mesta, kde je. Zároveň sa nehlási  juhokórejskej prokuratúre.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár