Podľa dvoch analytikov Binance manipulovala s cenou BNB

od Martin Tkáč

Používateľ Twitteru RipplePandaXRP nastolil problém manipulácie s tokenom Binance – BNB.

V poslednej dobe trpí niekoľko top kryptomien zákazmi a obmedzeniami po celom svete. Viedli k stratám na celom trhu, čo spôsobilo pokles mnohých digitálnych aktív. Napriek krachu trhu sa BNB podarilo udržať si svoju hodnotu.

Manipuluje Binance s BNB?

Keďže BNB tieto zákazy veľmi nezasiahli, v komunite sa objavili otázky o možnej manipulácii zo strany Binance. RipplePandaXRP sa v tweete pýta, prečo BNB napriek svojim „zákazom a obmedzeniam“ nespadla.

Populárny používateľ Twitteru sa pýta, či Binance manipuluje s BNB. CryptoWhale na to odpovedal:

Myslím si. Šanca, že je BNB manipulovaná, je pravdepodobne 99%. Bola vytvorená spoločnosťou Binance, ktorá má potvrdené zapojenie sa do týchto modelov manipulácie s cenami.

Nedávno sa ukázalo, že Binance „potichu“ zmenila svoj biely dokument BNB. V správe sa uvádza, že to bol znak presvedčenia, že 99% objemov obchodovania spoločnosti Binance nie je skutočných.

Binance upravila časť bieleho dokumentu BNB o pravidelnom pálení mincí. Dokument uvádza, že strana sa zaväzuje odkúpiť BNB za 20 percent jej štvrťročného zisku. Fragment týkajúci sa ich následného spálenia však z knihy zmizol. To umožňuje Binance odstrániť tokeny z obehu podľa vlastného uváženia, nie ako záväzok, ako to bolo predtým.

Štvrťročné spaľovanie BNB

V júli vykonala Binance 16 štvrťročných pálení tokenov BNB podľa plánu. Generálny riaditeľ Binance Changpeng Zhao potom oznámil:

Spoločnosť Binance spálila 1 296 728 BNB (390 855 150 dolárov). Zostávajúcich 16 miliónov BNB je odomknutých a prenesených na adresu tímu podľa plánu v bielej knihe. Tím Binance doteraz nikdy nepoužil ani nepredal ani jeden BNB tímu, iba spálil.

V oficiálnom oznámení tím Binance dodal, že ďalších 5 163 BNB bolo „efektívne spálených prostredníctvom programu Pioneer Burn“. Štvrťročné spaľovanie BNB bude pokračovať, kým sa z obehu neodstráni 100 000 000 mincí BNB.

Po dosiahnutí rekordného maxima okolo 690 dolárov v máji sa BNB v súčasnosti obchoduje za 434 dolárov. Token sa z hľadiska trhového ocenenia radí na 5. najväčšiu kryptomenu.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár