Podľa Blockware Intelligence, globálna adopcia bitcoinov vzrastie o 10 % za 8 rokov

od Simona

Blockware Intelligence tvrdí, že globálne prijatie bitcoinov by malo do roku 2030 dosiahnuť 10 %.

NEWSLETTER okrypte.sk

Globálne prijatie BTC v roku 2030

Prijatie bitcoinov (BTC) môže prísť rýchlejšie ako prijatie predchádzajúcich prelomových technológií, ako sú autá a elektrina. Vyplýva to zo správy Blockware Intelligence.

Odborníci študovali historické krivky adopcie deviatich predchádzajúcich prelomových technológií vrátane áut, elektriny, smartfónov, internetu a sociálnych médií, ako aj mieru rastu adopcie bitcoinov od roku 2009.

„Všetky prelomové technológie sledujú podobný vzor exponenciálnej krivky S, ale novšie sieťové technológie sa stále prijímajú oveľa rýchlejšie, ako trh očakáva,“ čítame v správe.

V dôsledku toho sa vypočítalo, že prijatie BTC bude predstavovať 10%, a to o 8 rokov.

„Z pohľadu spotrebiteľa boli skoršie technológie spojené s pohodlím a efektívnosťou: prispôsobenie áut umožnilo prejsť trasu rýchlejšie ako s koňom a kočom, prispôsobenie mobilného telefónu umožnilo telefonovať bez použitia pevnej linky,“ dodal.
„Priama, finančne motivovaná adopcia bitcoinu vzniká teóriou hier, kde najlepšou reakciou každého je práve adopcia bitcoinu,“ čítame ďalej.

Doplnilo sa, že do toho všetkého sa počíta sieťový efekt.

„Ak by ste boli napríklad jediným používateľom Twitteru, malo by to nejakú hodnotu? Nemalo. Viac používateľov robí tieto technológie cennejšími,“ bolo napísané.

Blockware Intelligence je výskumná pobočka Blockware Solutions, spoločnosti zaoberajúcej sa ťažbou bitcoinov a budovaním blockchain infraštruktúry. To mierne narúša objektivitu štúdie.

adopcia btc

Sú predpoklady výskumu správne?

Autori správy Blockware však zdôraznili, že model, ktorý používali na predpovedanie miery prijatia v tejto fáze, bol iba koncepčný a dodali, že nebol určený na použitie ako forma investičného poradenstva alebo krátkodobý obchodný nástroj.

„Celkový trend je jasný, je vysoká pravdepodobnosť, že celosvetová adopcia bitcoinu v budúcnosti výrazne vzrastie a tým sa zvýši aj jeho cena,“ dodané.

Správu a model skontrolovalo niekoľko investorov a analytikov kryptomien, vrátane riaditeľov spoločností Ark Invest, Arcane Assets, AMDAX Asset Management a M31 Capital.

zdroj: decrypt.co

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár