Počet nenulových BTC adries sa blíži k 40 miliónom

od Martin Tkáč

Počet nenulových bitcoinových adries práve dosiahol nový historický rekord približne 390,4 milióna. Spolu s ďalšími metrikami to naznačuje potenciálny ďalší býčí scenár pre Bitcoin v blízkej budúcnosti.

Podľa údajov počet nenulových BTC adries práve dosiahol nový historický rekord. Počet takýchto adries je v súčasnosti tesne pod 390,4 milióna. To je dobré znamenie pre trh, pretože tieto adresy majú tendenciu rásť s cenou bitcoinu.

Rovnako aj celkový počet jedinečných adries neustále rastie a do polovice novembra 2021 dosiahne viac ako 905 miliónov. Tá má tendenciu stúpať bez ohľadu na cenu, takže nie je taká výstižná ako druhá metrika. Napriek tomu sa blíži k míľniku jednej miliardy unikátnych adries, čo by bol pre aktívum fenomenálny moment.

Inštitucionálne investície určite pomohli Bitcoinu rásť za posledné dva roky. Začiatkom novembra zaznamenal Bitcoin rekordný inštitucionálny prílev, najmä vďaka pridruženým ETF.

Existujú aj ďalšie indikátory, ktoré vytvárajú býčí sentiment voči Bitcoinu. Celková hodnota BTC držaných verejnými spoločnosťami presiahla 15 miliárd USD. Je to len 1,2 % cirkulujúcej ponuky Bitcoinu, no napriek tomu ide o pozoruhodnú zmenu vo vnímaní.

Krakenova správa vydaná koncom októbra tiež naznačuje, že dlhodobí držitelia BTC stále hromadia aktíva. To zahŕňa veľryby a minerov, takže je jasné, že títo dôvtipní lovci očakávajú, že cena pôjde ešte vyššie.

Majk Spirit NFT

Cenové ciele bitcoinu

Bitcoin má za sebou silný rok, no stále je ďaleko od odhadu, ktorý poskytli niektorí analytici. Celkové predpovede na najbližšie obdobie sú však stále dosť optimistické.

PlanB sa napríklad drží cieľa 98 000 dolárov do konca novembra 2021. Od toho času nás delí už len týždeň. BTC momentálne klesá po silnom náraste na nové historické maximum.

Predpovede cien sú svojou povahou špekulácie, a to platí najmä pre volatilný trh s kryptomenami. S rastúcim počtom nenulových adries a zvyšujúcim sa počtom spoločností a inštitúcií obchodujúcich s BTC je však perspektíva nových vrcholov v blízkej budúcnosti veľmi reálna.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár