Počet inštalácií bitcoinmatov opäť rastie

od Simona

V máji tohto roku sa počet inštalácií bitcoinmatov znížil o 89,75 %. V súčasnosti však na tomto trhu dochádza k jasnému oživeniu.

NEWSLETTER okrypte.sk

Skok v počte nainštalovaných bitomatov

V júni bolo za prvých desať dní nainštalovaných viac ako 882 bitomatov.

atm bitcoinmat

ZDROJ: coinatmradar.com

Ako ukazuje vyššie uvedený graf, pokles v máji 2022 dosiahol rozsah, ktorý bol naposledy pozorovaný pred tromi rokmi. Za posledné dva roky, v rokoch 2020 a 2021, sa počet inštalácií neustále zvyšoval.

Bolo to spôsobené pozitívnym regulačným prostredím. Okrem toho bol bitcoin v Salvádore uznaný ako zákonné platidlo, čo prispelo k prudkému nárastu počtu inštalácií v minulom roku.

Inštalácie dosiahli vrchol v roku 2021 s 1 971 jednotkami inštalovanými v decembri. Do konca mája 2022 toto číslo kleslo o 89,75 %, po čom nasledovalo rýchle oživenie.

Podľa merania Coin ATM Radar, ktorý je založený na údajoch zozbieraných za posledné dva mesiace, sa na celom svete každý deň nainštaluje v priemere takmer 23 bitomatov.

bitcoinmaty

ZDROJ: coinatmradar.com

Údaje tiež potvrdzujú, že v čase písania tohto článku je na celom svete nainštalovaných 38 000 bitcoinmatov.

Spojené štáty americké predstavujú 87,9 % z celkovej siete zariadení (33 403 jednotiek).

Na trhu vedú títo výrobcovia: Genesis Coin (40,9 % nainštalovaných zariadení), General Bytes (21,6 %), BitAccess (16,1 %), Coinsource (5,4 %) a Bitstop (4,8 %).

Povedie pokles cien k problémom na trhu s bitcoinmatmi?

Nepovedie však medvedí trh k problémom na trhu s bitcoinmatmi? Nie nevyhnutne, pretože v tomto čase mnohí investori, ktorí lepšie rozumejú trhu, začínajú nakupovať kryptomeny.

Gonzalez, politik zo Salvadoru, v rozhovore pre Cointelegraph Denmark odhalil plán vlády nakúpiť viac bitcoinov v čase, keď valuácie kryptomien klesajú.

„To, čo prezident El Salvadoru Nayib Bukele robí, je nákup bitcoinov a získanie zisku v určitom strategickom bode,“ povedal Gonzalez.

Poukázala tiež na to, že stratégia salvadorského prezidenta sa ukázala ako úspešná z hľadiska sociálno-ekonomického dopadu, pričom uviedla dva projekty, vybudovanie veterinárnej nemocnice a verejnej školy, ktoré umožnila investícia do BTC.

zdroj: cointelegraph.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár